Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha csak pár ponttal van több...

Ha csak pár ponttal van több nekem a ponthatárnál, akkor is felvesznek?

Figyelt kérdés
Pl ha 400 a ponthatár és nekem 405 pontom van, 100% hogy felvesznek? Vagy lehet hogy annyian jelentkeznek a szakra, és a többségnek több pontja lesz nálam, és akkor engem már nem vesznek fel?

2023. febr. 3. 23:17
 1/6 A kérdező kommentje:
Egy kicsit hülyén fogalmaztam meg a kérdést, a lényeg az lenne hogy hány ponttal a ponthatar felett lehet többnyire biztosra tudni, hogy felvesznek. Pl ha 10 ponttal vagyok a tavalyi ponthatar fölött megnyugodhatok, vagy az még közel sem biztos hogy elég?
2023. febr. 3. 23:25
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

"Pl ha 400 a ponthatár és nekem 405 pontom van, 100% hogy felvesznek?"

Igen.


"Vagy lehet hogy annyian jelentkeznek a szakra, és a többségnek több pontja lesz nálam, és akkor engem már nem vesznek fel?"

Lehet, de akkor nem 400 lesz a ponthatár, hanem magasabb. A ponthatár nem úgy működik hogy központilag húznak egy vonalat hogy ez a minimum (létezik ilyen kötelező minimum is, de az jóval 400 alatt van). Ha van az adott szakra mondjuk 50 hely, és jelentkeznek 200-an, akkor a 200-ból az 50 legjobbat veszik fel, és az 50. pontszáma lesz a ponthatár.

Éppen ezért a 400-as ponthatár (ami gondolom a tavalyi, hiszen az ideit még nem ismerjük) legfeljebb csak becslésnek tekinthető. Mivel nagyon közel vagy hozzá, ezért kétesélyes hogy felvesznek-e.

2023. febr. 3. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
És az számít valamit, hogy ezen a szakon évek óta váltózatlanul 400 pont a ponthatár? Valószínű hogy most sem fog változni?
2023. febr. 3. 23:33
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen kiszámíthatatlan, ennyi szórás bőven van benne. Valószínűbb hogy felvesznek mint hogy nem, de azért nagyon ne éld bele magad.
2023. febr. 3. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Én 30 ponttal a tavalyi határ felett vagyok, mégse tudok megnyugodni. Ha idén az átlagosnál könnyebbek lesznek azok az érettségik, amiket kérnek a szakra, akkor sokat emelkedhet a ponthatár. (Nyilván fordítva is igaz, ha nehéz feladatsor lesz májusban, akkor csökkenhet is a ponthatár.)

Illetve azt is vedd számításba, hogy jövőre nehezebb lesz a bejutás, ezért aki teheti, valószínűleg idén megpróbál bejutni valahova, tehát nagyobb lesz a jelentkezők száma, ami megint emeli a ponthatárt.

Mondjuk azt nem írtad, hogy milyen szakról van szó, de az is befolyásolhatja a ponthatárok alakulását, hogy idén néhány helyen eltörölték a kötelező emeltet. Persze azt hinné az ember, hogy ez csökkenteni fogja a ponthatárokat, de ha jobban átgondolod, egy középszintű érettségit sokkal könnyebb magas százalékra megírni, mint egy emeltet és ha valakinek van mellette nyelvvizsgája, meg elvégzett egy szakmát, az simán elérhet magasabb pontot, mint az, aki 2 emelttel felvételizik.


A korábbi ponthatárokra meg nem érdemes alapozni, teljesen más körülmények voltak akkor, mint most.

2023. febr. 4. 03:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
75%
Komolyan ilyenek mennek egyetemre akik nem értik hogy ha több pontod van mint a ponthatár akkor felvesznek...? Nyilván, hiszen ez a lényege a ponthatárnak. Ha meg csak a tavalyihoz hasonlítasz, akkor meg nem tudsz levonni ilyen következtetéseket, mert a ponthatár minden évben változhat.
2023. febr. 4. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!