Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A mai világban mekkora jelentő...

A mai világban mekkora jelentősége van Magyarországon, hogy az ember melyik főiskolán vagy egyetemen végezte a diplomáját?

Figyelt kérdés
Iskolát most nem szeretnék megnevezni, mert személyeskedni nem szeretnék. Gazdálkodási és menedzsment szakot szeretnék végezni. Foglalkoznak azzal a manapság a munkáltatók vagy a HR, hogy ki melyik iskolában végezte a pl. a közgazdász diplomáját? Ha én nem olyan ismert és népszerű főiskolán végzem az alapképzésemet hátrányban vagyok a munkapiacon? Köszönöm a válaszokat :)

#Iskola prezstizs
2023. febr. 4. 21:28
 1/4 anonim ***** válasza:
0%
Sok helyen baromira nem kell az egyetemi tudás a munkahelyre. Ami kell a nyelvtudás, jó kommunikáció, meg hogy ne legyél hülye és be tudj tanulni, és az egyetemi papír csak egy szűrő.
2023. febr. 4. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Sajtadó ***** válasza:
71%

A gazdmen eleve egy túlképzett tömegképzés, túl sokat képeznek belőlük. Nehogy azt hidd, hogy ez a diploma egy aranybánya. Ha nem tudsz bejutni egy jónevű nagy multihoz, akkor max. kis KKV-knál fogsz szenvedni gyatra bérért. Sajnos a magyar gazdaság eleve olyan, hogy alig vannak normális cégek...


Nagy multihoz meg úgy tudsz bejutni, hogy eleve ilyen helyen vagy gyakornok. Gyakornoki programba meg úgy tudsz bejutni, hogy eleve a Corvinusra, ELTE-re, BGE-re jársz.


Szóval a válaszom: ha vidéki vagy, és Pécs, Szeged, Miskolc, Debrecen, Győr közelebb van, akkor csupán emiatt nem költöznék fel Pestre (főleg nem Debrecenből, ahol vannak még normális cégek). De ha Pest a kérdés, akkor semmiképpen nem adnám lejjebb a Corvinus-ELTE-BME-BGE ligánál – ebből a szakból.


A probléma egyik megoldása, hogy átgondolod, nem akarsz-e valami jobb szakra jelentkezni. Például a pénzügy-számvitel eleve jobb esélyeket biztosít a munkaerőpiacon úgy általában véve is.

2023. febr. 5. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Szerintem munkaadótól függ. Belénk még pár éve azt nevelték az egyetemen, hogy számít. Nővéremtől is 10 éve megkérdezték, hogy Miskolcra járt, miért nem az Eltére (másik szak, nem a te általad említett szak). A valóságban szerintem sokkal többet számít a munkaadó véleménye, másrészt a kapcsolat. Ha van kapcsolata az embernek, akkor olyan mindegy hol végzett.
2023. febr. 5. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A Széchenyi az jó!
ápr. 13. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!