Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » PPKE-JÁK-on végzettek vagy...

PPKE-JÁK-on végzettek vagy akik most hallgatók, tudnátok ebben segíteni?

Figyelt kérdés

[link]


A Heller Farkas Közgazdaságtudományi Intézet kurzusait ha elvégzi valaki mennyi pluszt jelent?

Illetve ha a betétlapokat megkapja valaki?


Főleg olyanok válaszát várom akik megcsinálták és már jogászként dolgoznak.


(Egyáltalán mióta vannak ezek a betétlapok, meg ennyi plusz kurzus lehetősége? Mert ha új lehetőség, akkor még nem látszik, hogy karrierben mit ért. De ettől függetlenül akár mostani hallgatók válaszait is megköszönöm.)



Ha valaki gazdasági, üzleti jogi állásokba akar kerülni, vállalatokhoz, akkor értékesebbé válik így a jelentkezésnél?

Több eséllyel választják őt?


Vagy nem jelent érdemben sokat?



2023. febr. 10. 10:11
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha valaki gazdasági, üzleti jogi állásokba akar kerülni, vállalatokhoz, akkor értékesebbé válik így a jelentkezésnél?


Nem.


Több eséllyel választják őt?


Nem.



Vagy nem jelent érdemben sokat?


Ami számít, az a tapasztalat (gyakornokság), nyelvtudás, versenyeredmények, diplomaátlag, szakmai felkészültség.


+1 sornak jó az önéletrajzban, de ennyi. Inkább szaknyelvi kurzusokat nyomj.


Ami viszont szerintem hasznos jogászként: számviteli alapok, adózási ismeretek, kis pénzügyi ismeretek.

2023. febr. 10. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
0%
:-)
2023. febr. 10. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Első válaszoló:

Köszi a válaszokat! Egyrészt nagyon érdekesnek tűnik a Heller Farkas két képzése és a kurzusaik, másrészt nehéz eldönteni, hogy tényleg mennyire hasznos. Mert sok jogásznak a gazdasági dolgokhoz hozzá nem értését talán áthidalja, de vajon mennyire van éppen ezekre szükség.


Te mikor végeztél a Pázmányon vagy még tanulsz? Elvégezted a Heller képzéseit vagy honnan látsz rá?

Gazdasági jogi területen dolgozol?


Nem akarok indiszkrét lenni, ha gondolod folytassuk privátban, csak úgy lenne informatív kellően, ha ezeket tudnám.



A tapasztalat és nyelvtudás én is azt gondolom, hogy sokat számít.

Nyelvet bárki tanulhat, de a tapasztalatból nyilván az ilyen irányú éri meg jobban. Nagyvállalathoz gazdasági, üzleti jogi területre bekerülni könnyű? Egyetemistaként persze.


Diplomaátlagot úgy tudtam nem nagyon nézik a vállalati szférában, inkább az igazságszolgáltatásban illetve nagy nemzetközi ügyvédi irodákban.


"Ami viszont szerintem hasznos jogászként: számviteli alapok, adózási ismeretek, kis pénzügyi ismeretek."


Egyébként én is kb. ezek miatt kérdeztem a Hellert.



Másodiknak: Örülök, hogy jó kedved van. :)

2023. febr. 12. 10:55
 4/10 anonim ***** válasza:
Szerintem minden olyan részképzés, ami nem globálisan elérhető minden azonos képzésű ember számára (mint ez a Heller, vagy nálunk az Eltén a modulvégzés), az egy plusz sornak jó az önéletrajzba, de ennyi. Hogy kinek mi mennyire hasznos, mennyire találkozott az elképzelés a valósággal, az meg szerintem nagyon egyéni.
2023. febr. 13. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Általánosságban a HR-es kb. 40 másodpercig néz egy CV-t, abból leszűri, hogy továbbítja -e a jogi osztály vezetőjének. Ő kb. 1-2 percig nézi, de talán még addig sem_:


Megnézi az egyetemet, mikor kezdted, mikor végeztél (időben vagy csúsztál), a szakmai tapasztalatot, a nyelvtudásodat és a persze a bérigényt. Az extrákon legfeljebb végigfut, kb. 20 sec alatt.

Majd megy tovább a köv. CV-re, esélyes, hogy akár 20-30-at is megnéz, majd behív 1-10 embert.


Mindezt a napi munkavégzés közben, ami tele van határidővel, stresszel.


Őszintén? Senkit nem érdekel a Heller Farkas Közgáz intézet.


Ha behívtak, akkor kb. akkor veszi elő újra a CV-det, de inkább a HR-es fogja kinyomtatni és az interjú előtt odaadni, amire kb. 15 perc késéssel fog odaérni, ekkora újra megnézni kb. 10 sec alatt, majd jönnek a kérdések, mesélj magadról stb.


A fentiekből látható, hogy a Közgáz intézetre kb. 2 másodperc jut, ami a felfogás legalacsonyabb szintjén fog maradni, tehát nem fognak rá emlékezni.


Ennek ellenére: +1 sor. És jogászként a CV-dbe nagyon kell gyűjtened a -minél hasznosabb, releváns- sorokat.

2023. febr. 13. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
0%
Nem értem miért emelted ki a kérdést, az előző kommenteknél jobban már nem lehet megválaszolni. Ha érdekel a közgáz, akkor többre mész egy ilyen jellegű alap/mesterszak elvégzésével, vagy valamilyen könyvelői végzettséggel.
2023. febr. 25. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Azért emeletem ki, mert ha többen olvassák és válaszolnak, több információt tudhatok meg. Azt hittem egyértelmű.

Te valamelyik fenti hozzászóló vagy?

Igen, volt aki hosszú választ írt, de az is csak egy vélemény, ha többen írnak, talán árnyalja.


Azt nem írtam, hogy a közgáz érdekel, nyilván akkor közgazdaságtudományt tanulnék, nem jogot.

2023. febr. 26. 21:27
 8/10 anonim ***** válasza:
47%
Egyértelmű, de ez egy nagyon speciális kérdés, ha akkor nem tudtál érdemben több választ kapni, akkor nem egy pár napos kiemeléssel fogsz. Ha kapnál is itt 1-2 igazi tapasztalattal rendelkező kommentet, gondolom nem néhány komment alapján alakítanád a karrieredet. Nem értem miért nem a facebook pázmányos csoportjait járod körbe ezzel a kérdéssel, akár álprofilról, itt elvétve találsz csak jogász hozzászólót, neked ráadásul speciális kérdésed van, amire csak pázmányos + aki ismeri ezt a tanfolyamot tudna válaszolni, pázmányos csoportokban pedig egy rakat pázmányos látná a kérdésedet, és talán több érdemi segítséget is kapnál, de csak tipp.
2023. febr. 27. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Igen, igazad van, hogy speciális.

Persze, hogy nem az itteni kommentek alapján alakítom, de úgy gondolom ha valaki kicsit részletesebben, a saját konkrét példáján keresztül leírná, hogy neki mennyit jelentett, az is valami információ.


A Facebook kapcsán ráhibáztál, nem akarom névvel megkérdezni úgy, hogy sokan láthatják. Álprofilra nem gondoltam, bár azt meg nem is hiszem, hogy komolyan vennék.


Hivatalos helyen, egyetemen megkérdezve pedig természetesen a jól marketingelt válasz jön vagy valami nagyon általános leírás.

2023. febr. 28. 11:08
 10/10 anonim ***** válasza:
Nyugodtan próbálj meg valami álprofillal csatlakozni. Én nem vagyok pázmányos, de beléptem pázmányos csoportokba álprofillal, amikor jegyzeteket kerestem magamnak. Nekem ráadásul egy rajzfilmfigura volt a profilképem, persze normális emberi névvel. Max. nem fogadják el a jelentkezésedet. Én mondjuk előzetesen bejelöltem némi jogi érdeklődést láthatóan az álprofilomon, hogy ha lecsekkolnak, ne tűnjek teljesen idegennek a témában, de szerintem jobb esetben meg sem néznek. Azóta persze lehet változott ez a dolog, már nem vagyok tag, de egy próbát megér szerintem. Maximálisan megértem, hogy névvel nem akarod megkérdezni, én sem voltam soha ez a közvetlen, megosztós típus, mindig félve kérdeztem a saját egyetemi csoportjaimban is. Csak figyelj a privát üzenetekre/kéretlen levelekre, mert lehet majd ott fog valaki válaszolni, nem pedig nyilvánosan, azok lesznek főlegaz őszinte kommentek. Azt persze nem tudom, hogy amúgy mégis mennyien jelentkeznek (és végzik is el) ezt a helleres dolgot. Nálunk is vannak ilyen kisebb mellékképzések, és nem igazán érnek semmit sem tudásban, sem máshol, csak egy plusz sor az önéletrajzba, de persze ebben konkrétan nem tudok nyilatkozni.
2023. febr. 28. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!