Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A neptun mögé miért nem...

A neptun mögé miért nem kötelezik a felsőoktatási intézményeket, hogy olyan erőforrást rakjanak, hogy minden hallgató tudja használni egyszerre?

Figyelt kérdés

Elég magas a tandíj amit vagy az állam finanszíroz a hallgatónak vagy a hallgató saját büdzséből kell, hogy fizesse.

És akkor erre nincs akkora erőforrás a rendszer mögé rakva, hogy használhassa egyszerre minden hallgató.


2023. febr. 11. 18:03
 1/4 anonim ***** válasza:

Feltételezem a tárgyfelvételre gondolsz. Tegyük fel, hogy 5000 ember akar egyszerre bejelentkezni ebből 5000 embert rögtön beenged (tehát mindenkit beenged aki be akart lépni). Tegyük fel továbbá, hogy 100-an ugyan arra a gyakorlati helyre jelentkeznek ami csak 30 fős, sokan egyszerre fognak kattintani a felvesz gomba, így nem fogja tudni a rendszer hogy ki volt az első.


Én csak erre tudok gondolni, hogy ez lehet a háttérben.


Nálunk olyan rendszer van tárgyfelvételkor, hogy aki előbb felveszi az tuti bent van és nem dobja le a rendszer.

2023. febr. 12. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

1-es

Nem így értettem

Amikor a neptun bejelentkezési oldalán vagy ott van hogy pl 456 szabad hely vagy 3000 szabad hely....

Pl van az egyetemnek 4000 hallgatója de egyszerre pl csak 3000 tud bejelentkezve lenni és dolgozni a neptunban

2023. febr. 12. 13:41
 3/4 anonim ***** válasza:

#2: Az évben van kb. 20 óra (tárgyfelvétel és vizsgajelentkezés eleje), amikor nincs elég férőhely, ezért teljesen felesleges egész évben fenntartani az erőforrásokat. Nem olyan olcsó vasak ezek, a felsőoktatási intézmények meg nem dúskálnak a pénzben.


A Neptun fejlesztőit kéne rávenni arra, hogy hozzanak végre létre egy normálisan skálázható architektúrát, ami alá a kritikus időszakokban be lehet húzni plusz kapacitást (akár állami, akár kereskedelmi felhőből, akár több egyetem kapacitásait összefogva és azt igények szerint elosztva).

2023. febr. 12. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

#1-es vagyok, már értem mire gondolsz. A #3-mas szerintem érthető magyarázatot adott.


Amikor nem tárgyfelvétel vagy vizsgafelvétel van akkor én szinte be se lépek a neptunba mert felesleges, beállítottam hogy kapjak email-es értesítést és kész. Amikor még gólya voltam akkor többször beléptem, de mindig egyből beengedet.

2023. febr. 12. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!