Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Pénzügyi-számviteli ügyintézőn...

Pénzügyi-számviteli ügyintézőnek minek akar olyan tanulni, akinek matekból nehézségei vannak és plusz időt kapott meg könnyített dolgozatokat írt régen a középiskolában?

Figyelt kérdés

Szorgalmas a lány, viszont, valami papírja volt neki, hogy nem megy a matek.

Minél akar ilyen szakmát tanulni? Felveszik egyáltalán?

Szerintem totál esélytelen. Vagy nincs igazam?

(Egyik barátnőmről van itt most szó, konkrétan)



2023. febr. 16. 22:37
A kérdező szavazást indított:
Teljesen esélytelen neki
Van reménye
13 szavazat
 1/9 anonim ***** válasza:
16%
Ha fel is veszik (amire kevés az esély) és el is végzi (amire szintén kevés az esély pedig nem nehéz a képzés) akkor is olyan gyenge munkaerő lesz hogy 2 hét próbaidő után kirúgják mert senkinek nincs szüksége egy csökkentett képességű, lassan számoló emberre pénzügy vonalon.
2023. febr. 16. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Kb a négy alapművelet elég hozzá. Na jó, pénzügyhöz kell gyököt vonni.
2023. febr. 16. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Vilageletemben hülye voltam matekból, és utáltam is. A sors fintora, hogy 15 évig gazdasági ügyintezo voltam . Elvegeztem a pénzügyi számviteli OKJ - s sulit, utána munka mellett a PSZF - et. Most gazdasági igazgató vagyok 7 éve. Úgyhogy nem ördögtől való ez.
2023. febr. 16. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Költségvetési szervnél dolgoztam, minisztériumi háttérintézményben. A kollégáim még az egyjegyű számokat is számológéppel adták össze. Szóval megtisztelő a rosszindulatod a barátnőd felé, csak éppen teljesen felesleges.
2023. febr. 17. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Ebben semmi rosszindulat nincs.

Százalékot számolni nem tudott, ebből kifolyólag nehéz lehet neki szerintem.

2023. febr. 17. 06:51
 6/9 anonim ***** válasza:
83%

#4 Azért ez sok mindent elárul a minisztériumi háttérintézményekről.

Szerintem jobb lenne, hogy valaki ért ahhoz, amit csinál, de hát ...

2023. febr. 17. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
55%

Ja hát igen, a probléma ott kezdődik, hogy itt nem a szaktudás számít hanem az ismeretség sajna. A jó szakembereink mind külföldön érvényesülnek.

Kérdésre válaszolva, amúgy szerintem nem.

Ha papírja van róla, akkor nem érdemes erőltetni.

Akkor persze ha, tényleg csak rossz volt az oktatás, és ezért csak 2-3-mas eredménnyel teljesít érettségit akkor megérthető. De valakinek nincs képessége hozzá, akkor inkább keressen más hivatást.

Pénzügy, mérnök területen azért nem árt ha megy a matek.(máskülönben a kalkulust hogy fogja elvégezni az illető?)

2023. febr. 17. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
0%
Most ha vizsgákon átmegy akkor mi a gond?
2023. febr. 18. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudok egyenletet rendezni magamtol, nem tudok masodfoku egyenletet csinalni egyedul. 8.-ban matek irasbelin 7 pontot ertem el. Szobelivel jutottam be kozgazra, a megye egyik legnehezebb szakgimijebe. 9.-ben megbuktam felevkor az osszes matekos targybol, evvegere megbuktam csak matekbol. Potvizsgan 2-essel atmentem. 10.-ben megbuktam matekbol, potvizsgan megint atmentem.

Sorra buktam az evek alatt konyvelesbol meg matekbol. 12.-ben felevkor majdnem megbuktam megint matekbol, majd erettsegin szerintem kegyelembol engedtek at, szobelivel. Ettol eltekintve, a szakmai erettsegim es az osszes tobbi 5-os lett. Elsore felvettek a bme-re penzugy szamvitelre es le is diplomaztam, csuszas nelkul :) A penzugy-szamvitel nem csak szamolasbol all, remelem tudod. Nagyon nagy elmeleti resze van es nagyon sok gazdasagi esemenyt kell tudnod elotte ahhoz, hogy egyaltalan neki allj matekozni. Ha pedig megvannak az alapok, menni fog a "matek" is, foleg ha egy kicsit gyengebb kozepiskolaba megy tovabb. Egyebkent is hasznalhatsz szamologepet, 4jegyu fuggvenyt, meg amugy a kozepiskolai feladatok 90%-hoz a 4 alapmuvelet kell, semmi mas. Nem magaval a szakkal lesz baja, ha lesz, hanem a kozepsulis matekkal, de annak koze nincs a kozgazos matekhoz. Szoval nyugodtan elmehet, semmi gondja nem lesz, ha en megcsinaltam es meg diplomat is adtak belole, akarkinek sikerulni fog xd

2023. márc. 16. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!