Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miért nézik le egyesek a...

Miért nézik le egyesek a bölcsészeket?

Figyelt kérdés
Mit gondolják egyesek azt, hogy a természettudományok többet érnek?
2023. febr. 17. 20:08
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
52%
Mert ma nagyon anyagias a világ és nem önálló, szabad gondolkodókra van szükség, hanem szabálykövető parancs végrehajtókra, akik termelik a hasznot - akárhány emberi lélek is az ár.
2023. febr. 17. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
58%
Mert a bölcsész szakok könnyűek. A mérnöki, ttk, még úgy általában a reál szakok mocsok nehezek. Aki azt mondja, hogy a bölcsész szakok nehezek, az szorozza meg 10-zel nyugodtan a reál szakokat ahhoz képest. Beseggelni bármit be lehet, megérteni és alkalmazni egészen más dimenzió.
2023. febr. 18. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
76%

Azért nézik le sokan a bölcsész szakokat, mert azok általánosságban könnyűek. A mérnöki, ttk, orvosi, jogi szakok irgalmatlanul nehezek, aki nem így gondolja az próbálja valamelyiket elvégezni.


A munkaerőpiacon szinte alig van olyan állás ami kifejezetten bölcsész tudást igényel. Nyilván ha valami nagyon spéci nyelvhez ért akkor lesz állásod jó fizetéssel. Mérnöki egyetemet végeztem és néhány csoporttársam jelentkezett angol műszaki szakfordító képzésre, szóval a bölcsészek számára ez kizárva, esetleg ha német, francia, spanyol nyelvű szakfordítói papírjuk van akkor lesz jó fizetésük. Tudom nem a fizetés a legfontosabb, de célszerű olyan szakot választani amiből meg fogsz tudni élni.


Jelzem én nem nézem le a bölcsészeket.

2023. febr. 18. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
83%

"Mit gondolják egyesek azt, hogy a természettudományok többet érnek?"


Mert általában véve nincs így? Gyakorlati haszon és/vagy bevételszerzési potenciál szempontjából? A természettudományos végzettség általában rugalmasabb is, mivel a közös nyelve a matematika, így nem túl nehéz az átképzés akár még gazdaságtudományi irányba sem.


"Kérdés az, hogy kell-e valakinek állás?"


Hát jó, ha ezüst kanállal a szádban születtél, akkor tényleg mindegy. Magyarországon pont egy éve a nettó mediánbér 248 ezer volt, vagyis a keresők fele ennyit vagy kevesebbet keres, következésképpen majd a gyerekeiknek is dolgozni kell, ha meg akarnak élni. Vagyi igen, nem csak kell, hanem életfeltétel.


"Olyan hihetetlen az, hogy valaki nem azért tanul valamit, hogy azzal elhelyezkedjen a piacon."


Nem. Nagyon sokan tanulnak dolgokat szimplán szenvedélyből monetizációs szándék nélkül. De ezt a felsőoktatásban megtenni kiváltság, amit sokkal kevesebben engedhetnek meg maguknak.

2023. febr. 19. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
65%

Szerintem azért, mert manapság csak azt becsülik meg, ami profitot termel.


Viszont, akik lenézik akár a bölcsészetet, akár mást, azok szerintem nincsenek tisztában az állam működésével. Vannak közvetve és közvetetten profitot termelő foglalkozások/szakmák, és egy ország kiegyensúlyozott működéséhez mindkettőre szükség van.


Az már más kérdés, hogy annyi bölcsészre valószínűleg nincs szükség, amennyien kikerülnek az egyetemekről, mert annyi embert nem tud felszívni a munkaerőpiac. Viszont a legtöbben nem is klasszikus bölcsész munkakörben helyezkednek el, vagy később átképzik/továbbképzik magukat, stb.

2023. febr. 22. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
84%

Több okból.

Vannak az élet iskoláját végzett képzetlen emberek, akik lenézik őket. Nyilván az ilyenek túlbecsülik a képességeiket és halvány gőzük nincs arról, milyen egy egyetem, rájuk sok szót nem érdemes vesztegni.

Nem is annyira behatárolt, hogy egy bölcsész szakkal hol fogsz elhelyezkedni, milyen területen.

Ki nézik még le őket? Reálosok. Nos, mérnökök között dolgozom.

A reál dolgokhoz értenek értenek, jó a logikájuk, de borzasztóan túlbecsülik a képességeiket, azt hiszik, mindent „ki lehet logikázni”. Ez meglehetősen vicces szituációkat szül akkor, mikor egy mérnök kolléganőm a vérszegény lexikális tudásával próbál olyan témákban okoskodni, amelyekhez nem ért.

Továbbá lenézik (és nem is nagyon értik) az olyan munkákat, aminek nincs szemmel látható eredménye: a tanároktól kezdve logopédusokat, vagy mit tudom én, szóval nem csak a bölcsészeket.

Végezetül azt se felejtsük el, hogy milyen állapotban van a magyar társadalom. Gyakorlatilag az emberek 80%-a képtelen normális kiejtéssel összerakni egy egyszerű angol mondatot vagy értelmezni egy 5 soros szöveget. Nem nagy divat a kultúra, így nem meglepő, hogy a bölcsészeket sem tartják sokra, azt értik, hogy Józsi bácsi megjavítja a mosogépet.

2023. márc. 26. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
69%

"Mert a bölcsész szakok könnyűek. A mérnöki, ttk, még úgy általában a reál szakok mocsok nehezek. Aki azt mondja, hogy a bölcsész szakok nehezek, az szorozza meg 10-zel nyugodtan a reál szakokat ahhoz képest. Beseggelni bármit be lehet, megérteni és alkalmazni egészen más dimenzió."


Ezek szerint te elvégeztél egy bölcsész és egy reál szakot is, hogy ennyire pontosan össze tudod hasonlítani. Vagy csak úgy gondolod? Vagy csak hallottad?

2023. júl. 17. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Igen, van.
2023. júl. 17. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Még ha a legtöbb embernek nehezebb is lenne egy reál szak, mint egy humán, akit a humán egyáltalán nem érdekel, az azt sem fogja tudni végigcsinálni, vagy csak szenvedés árán, és akkor az neki nehez lesz, hiába csak "magolni" kellene, amire itt sokak szerint bárki képes...
2023. júl. 17. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!