Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miért nem cserélik már le a...

Miért nem cserélik már le a Neptunt? Miért nem használnak mást, mikor ennyi baj van vele?

Figyelt kérdés

2023. febr. 18. 22:45
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
95%

Meg fogtok ölni, de szerintem a neptun nem annyira rossz. Néhány rossz dolgot ki lehetne javítani benne, plusz funkciót belevinni, lehetne modernebb, de ezek sima fejlesztéssel is megoldhatók, nem kell feltétlenül lecserélni.


Nekem mint hallgató sose volt vele nagyon bajom, kivéve tárgyfelvételkor és vizsgafelvételkor, de az kibírható félévente 2-szer. Félévente a neptunba én max 10-szer lépek be, felesleges többször mert mindenről neptun üzenetről kapok emailt.


Jelzem ez már a 4. évem az egyetemen (MSc-s vagyok).

2023. febr. 18. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
93%

Nincs meg az a büdzsé amiért átírnák egy jobbra, és azon az elven vannak, ha eddig is túlélték az emberek, most is túl fogják, akármennyire rossz is sajnos.

Az alap dolgokra, nyilvántartásra jó nekik, így őket annyira nem zavarja, mint azokat a diákokat akik például szenvednek a tárgyfelvétellel.

2023. febr. 18. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
95%

Igazából nekem nem a neptunnal van a bajom, hanem azzal ahogyan az egyetemek használják.

Mintatantervek hiányosak, órainformációk hiányosak, minden hülyeségről üzenetet küldenek de arról bezzeg nem ha valami fontos.


Szóval a problémák megoldása 95% ban az egyetemen múlik nep pedig az oldalon magán

2023. febr. 18. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
13%
Elég lenne két nap etr, és visszasírnád a neptunt.
2023. febr. 19. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem sem annyira rossz. Nálam a tárgy- és vizsgafelvétel is rendben volt.
2023. febr. 19. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
89%

"Nekem mint hallgató sose volt vele nagyon bajom, kivéve tárgyfelvételkor és vizsgafelvételkor, de az kibírható félévente 2-szer" - na persze, mert a hallgatók 99%-nak csak ez a 2 alkalom félévenként, amikor szüksége van rá...


Amúgy szerintem sem maga a rendszer rossz, csak ezeknél a kritikus alkalmaknál nem bírja az egyöntetű rohamot. Szóval a terhelhetőséget kellene javítani (vagy mondjuk olyan egyszerű intézkedést tenni, hogy az 1. évf. x napon 8-tól jelentkezhet be, a 2. évf. 10-től stb. Máris nem X ezer hallgató rohanná meg egyszerre, csak ötöd annyi.)

2023. febr. 19. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
86%

#6

SZTEn ezért van rangsoros tárgyfelvétel, azaz jegyek alapján rangsorolnak egy adott tárgynál. Miután lement a rangsoros, jön a versenyes ahol a többi helyre lehet pályázni.


Nem tökéletes ez a rendszer sem de nem hal meg tőle a neptun

2023. febr. 19. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
84%
Nem szar a neptun, csak nem szeretnek alá elég szervert rakni, hogy tárgyfelvételkor és a vizsgaidőszak elején bírj a terhelést.
2023. febr. 19. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Oldfire válasza:
31%
Pocsék. Nehezen használható. Tanulmányis vagyok és napi szinten harcolunk vele. Valamelyik NER lovag jól kaszált belőlle.
2023. febr. 24. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

#9

Nem lehetsz rég tanulmányis, mert a Neptunt már a 2000-es években bevezették.

2023. febr. 24. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!