Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha 8 helyett 10-11 szemeszter...

Ha 8 helyett 10-11 szemeszter alatt végzi el valaki nappalin a tanítóit, lenézendő ez? Vagy akármi más negatív hatása lehet? (Nem feltétlenül a hallgatók, inkább a tanárok/alkalmazottak szemében.) Ill. ha négy helyett csak három napot tudna... Lent!

Figyelt kérdés

Ha négy (öt?) helyett csupán három napot tudna bejárni az órákra (a többi fennmaradó nap a héten szükséges neki a home office-hoz és a tananyagok megtanulásához), emiatt rossz szemmel nézhetnek rá az oktatói?


Vagy ha elmondja mindnek, hogy nem baj neki, ha például öt év alatt végzi el a négyet, illetve neki már dolgoznia is kell, akkor elnézőek lesznek vele valamelyest?



2023. febr. 22. 18:35
 1/7 anonim ***** válasza:
72%

Ez nem középiskola.

Menj estire, levelezőre.

2023. febr. 22. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Nem, a levelező nem lehetséges. De nem szeretnék magyarázkodni miért nem opció. Köszönöm a megértést! Tanító szak estin? Talán... Esetleg.

De most, itt inkább a kiírásra szeretnék válaszokat kapni. Köszönöm.

2023. febr. 22. 18:47
 3/7 anonim ***** válasza:

Nappalin megvan, hogy mennyit hiányozhatsz maximálisan. Ha fel tudod úgy venni a tárgyaidat, hogy 3 napba minden belefér, akkor megoldható, de ha nem sikerül a tárgyfelvétel és mind az 5 nap lesz órád, akkor azt nem fogják neked elnézni, hogy állandóan hiányzol valamelyik óráról. Nálunk még a betegséget se fogadták el indoknak. Ha valaki túllépte a hiányzások maximális számát, akkor nem kapta meg az aláírást és nem mehetett vizsgázni.

Végzés után senkit se fog érdekelni, hogy mennyi idő alatt teljesítetted a képzést és általában az oktatók se szoktak ezzel foglalkozni.

Arra azért szerintem figyelj, hogy a támogatott félévekbe beleférj. Illetve alapesetben 2 diplomát is lehet szerezni támogatottan, viszont ha te ellövöd az összeset a tanító képzésre, de később meggondolod magad, akkor már csak önköltségesen tudod majd a másik szakot elvégezni.

2023. febr. 22. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
51%
A tanárokat ez nem érdekli, viszont a 11. félévtől fizetned kell.
2023. febr. 22. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
4. Vagyok: a tanárokat a tárgyfelvételek nem érdeklik, azt akartam írni. Ha felveszel egy tárgyat, akkor viszont a hiányzásokat számon tartják, jellemzően gyakorlaton és törölnek a kurzusról, ha elérted a max. hiányzási számot.
2023. febr. 22. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Nappalit kötelező az órák x százalékán részt venni, tehát nem működik, hogy 4 helyett 3 napot mész be. menj levelezőre, ott tisztában vannak azzal, hogy dolgozol, és elnézik azt, ha nem tudsz 1-1 konzultáción megjelenni.

És levelezőn inkább elnézik, hogy passziváltatsz 1-2 félévet.

Nappalin szerintem nm fér bele. Annyira nem nehéz... és hát a gyakorlatok miatt elég kötött is. Belekezdesz egy kéthetes (2 hónapos) gyakorlatba, nem mondhatod a suliban, hogy oké, de csak heti 3 napot érek rá.

2023. febr. 23. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

No, szóval azt akartam belőle kihozni, hogy ha az egyetemen meg is oldható, a gyakorló iskolában nem fog senkit érdekelni, hogy te nem érsz rá, mert dolgozol. Nappalin pláne nem. x hó x-én van a bemutató óra 8-9 között, 14-kor elemzés. Köv héten már csoport előtti tanítás, bírálat. Ha nem vagy ott, szívás.

x naptól 2 hét kötelező gyakorlat. Minden nap, minden délelőtt.

Vagy minden nap minden délután.

A végén a 8 hetes folyamatos. Nálunk max 2 napot lehet IGAZOLTAN hiányozni. ha több, akkor sikertelen a gyakorlat.

2023. febr. 23. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!