Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Melyik éri meg jobban?

Melyik éri meg jobban?

Figyelt kérdés
Nagyon erdekel a történelem (világtöri), a nyelvek, kultúrák, szokások, népek és a földrajz. Nemzetközi tanulmányokon, illetve valamilyen nyelvszakon gondolkodok. Szerintetek? Tanár semmiképpen nem szeretnék lenni!

2023. febr. 25. 17:50
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Először azt gondolnám át, hogy mivel szeretnék majd foglalkozni, mi az amivel szívesen keresnék pénzt is. Egyetem egy szép terv, pár évig azt tanulod ami még érdekel is. Ez szép és jó, de utána? Lenne olyan terület, ahol hasznosíthatod?
2023. febr. 25. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Igen, ez az, hogy utána mihez kezdenék. Töri, föci, nyelvek nagyon érdekelnek, ezt tudom. Van esetleg valami javaslatod ezeken kívül is?
2023. febr. 25. 18:57
 3/7 anonim ***** válasza:
84%
Ha nem szeretnél tanítani, a nyelvi bölcsész szakokat mindenképp felejtsd el. A fordítói és tolmácsi pálya telített, jó eséllyel nem tudsz érvényesülni.
2023. febr. 25. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Idegenvezető jutott eszembe, akár telepítve valahol külföldön.
2023. febr. 25. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Fordító-tolmács szakkal nagy eséllyel akkor tudnál csak elhelyezkedni, ha valamilyen ritka nyelvet tanulnál az angol mellett, ami viszont EU-n belül használatos. A nyelvet jó tudni, és kell is tudni, de nincs szükség hozzá nyelvszakra. Emellett államilag támogatott féléveid száma limitált, én nem nyelvszakra pazarolnám. Nemzetközi tanulmányoknak sok értelme nincs, kevés dologra leszel vele alkalmas. Nekem több nemzetközi tanulmányokat végzett ismerősöm ment át végül jogra előbb-utóbb, vagy más irányba.
2023. febr. 25. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Reaper971 ***** válasza:
A történelemmel: Régész, muzeológus, levéltáros tudsz lenni, ezekkel azonban csak mesterdiplomával tudsz valamit kezdeni. Nemzetközi tanulmányokat egyeltalán nem ajánlom, hiszen az a történelemből+politológiából+jogból van összeollózva, és mint tudjuk, aki sokmindenhez ért az leginkább nem ért semmihez. Álláskeresés során még egy olyan álláshirdetést se láttam, ahol ezt a diplomát kérik, de olyat se, ami elfogadná. Az általam felsorolt másik 3 szakon azonban már MA-s tanulmányai alatt befogják az hallgatókat különböző intézmények, nem ritka, hogy a szak nagy része mester diploma megszerzése előtt már szakmában dolgozik, ami azért bölcsész területen ritka.
2023. febr. 26. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ezek tipikusan azok a tantárgyak, amiket utána tanítani tudod maximum, kivéve ha abba a szűk rétegbe tartozol, akiket már fentebb felsoroltak. Esetleg ha érdekel a média, talán ezekkel lehet valami műsort szerkeszteni, de már 20 éve tele van a TV ilyenekkel is és 2 perc alatt minden ott van az interneten, ami érdekel. Szeretsz szerepelni? Jó a kiállásod? Marad a turisztika meg a politizálás...
2023. febr. 26. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!