Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Sylvester gimnáziumban milyen...

Sylvester gimnáziumban milyen az órarend? A 4 évfolyamos gimnáziumi szaknál azt olvastam, hogy heti 18 óra angol és 15 óra német. Ez így már 33 óra egy héten. Mikor van a többi tantárgy? Vagy napi 8-9 óra van?

Figyelt kérdés

2023. febr. 26. 19:25
 1/5 anonim ***** válasza:
Valamit félreolvastál. Ez valószínűleg az ötosztályos képzés első évére vonatkozik, bár még úgy is sok, hiszen ha csak az 5 tesit hozzáadjuk, úgy is 38-nál vagyunk, ami nem lehetséges.
2023. febr. 26. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

ránéztem az oldalra, és eléggé hülyén fogalmazták meg, nem csodálom hogy felmerült benned ez a kérdés

Szerintem úgy értik hogy ha összesen a 4 év alatti heti órák számát összeadják, akkor lesz 18 és 15.

18 osztva 4-gyel, az 4,5. Szóval az igazi heti átlag 4,5 óra. Pl az első két évben heti 5 angol óra, az utolsó kettőben pedig heti 4

Második idegen nyelv pedig mondjuk első három évben heti 4-szer van, utolsó évben pedig heti háromszor.


nem láttam még hogy valahol így írják ki, eléggé furcsa

2023. febr. 26. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

2. Elég furcsa lenne, hogy heti 4-5 órában tanítanak nyelvet emelt szinten.

A csengetési rend 8 órás napokkal számol, tehát valamit nem jól írnak.

2023. febr. 26. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat, akkor valószínű tényleg ez van, hogy 4 évre összeadták.
2023. márc. 4. 09:03
 5/5 anonim válasza:
Én ide járok, és nekünk egy héten 5 angol van, és 3 olasz (csoportokra vannak szedve) és minden nap van 7 óránk, szóval nincs olyan nap amikor 8
2023. ápr. 26. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!