Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Kiiratkozzak ebből az iskolából?

Kiiratkozzak ebből az iskolából?

Figyelt kérdés

12.-es vagyok, májusban érettségi. Nekem eleve nehezebb bejárni mindennap és helytállni, hiszen nincs mögöttem támogató család enyhén szólva, és egy nehéz gyerekkort tudok magam mögött.

Ebben az iskolában sokan bántanak. Nincsenek barátaim, voltak, mára nagyon kettős a kapcsolatunk, mivel az egyik gyerek bántott így beálltak mögé, magamra hagytak csomószor. Én rengetegszer megkérdeztem tőlük hogy miért hagytak ott magamra , és miért ilyen kettős a kapcsolatunk hogy sokszor észre se vesznek, néha igen, erre sosem kaptam választ. Nem tagadták, de nem mondtak semmit.

Az osztályfőnököm elprobál lehetetleníteni. Az osztálykirándulásra nem visz el, ami az év elején volt arra nem vitt el, mert az a srác aki bántott tudja hogy bánt, és nem akarja hogy elszökjek mert egyszer amikor bántott 11.ben lemaradtam a csoporttól. Hát igen ilyen ez ha senkinek nem vagyok fontos. Most sem visz el, de most azért mert konfliktusos a kapcsolatunk. Félévkor a 3.8as átlagomra hármast akart adni, de én ilyenkor begurultam és felmentem az igazgató úrhoz. Igazgató úr és a vezetőség mellettem áll, hiszen tudják a helyzetem. Megkaptam a 4-est.

Az osztályfőnök csomószor megalázott, amikor erős öngyilkossági szándékom miatt nem tudtam suliba menni, amiről volt pszichológusi igazolásom,akkor megfenyegetett, hogy kirugat a suliból. Rengetegszer megalázott az osztály előtt és próbált diszkriminálni, ott, ahol csak tudott. Én nem tudom mit tettem. Legdurvább az, hogy a tanárnő hittan-angol szakos, az osztályfőnöki óra politizálással telik ahol szidja az EU-t és az LMBTQ-t. Nem szeretnék véleményt mondani, de az hogy politizál, úgy hogy az osztályközösség egy nagy 0, az azért hagy némi kivetnivalót maga után.

Most írtunk egy matek próbaérettségit. Csak 48% lett. Ez szánalmas. Nem fogom semmire se vinni, fizika emeltezni szeretnék abból gyakorlok de nehéz tanár nélkül...

Ki akarok iratkozni mert már nagyon erős a depresszióm. Az igazgatóhoz mentem már fel kiiratkozási szándékkal de nem engedte.



2023. febr. 27. 09:55
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
98%
3 hónap...
2023. febr. 27. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon sajnálom a helyzetedet.

Egyrészt jogilag nem teheti meg, hogy nem enged kiiratkozni, mert ha elmúltál 18 éves, akkor a te döntésed. Viszont pedagógiailag nagyon is jól tette, hogy nem engedte!!! Saját magaddal b.szol ki, ha most kiiratkozol, legalább TE ne legyél a saját ellenséged.

Még 2 HÓNAPIG kell iskolába járnod, májusban írásbeli, utána már nem kell órákra járnod. Azt a 2 hónapot már csak kibírod, hogyha eddig sikerült, nem igaz? :)

Hogy osztálykirándulásra nem vitt el, azzal még ő tett szívességet. Ilyen gané osztályközösséggel akarsz te x napot együtt tölteni?


A 48% egyáltalán nem rossz, persze lehetne sokkal jobb is. Ha szeretnéd egy kicsit gyakorolni a matekot, keress meg, és kitalálunk valamit.


Az lebegjen a szemed előtt, hogy érettségi után jön az egyetem, és minden teljesen meg fog változni! Sokkal másabb lehetőségeid lesznek, sokkal inkább a magad ura lehetsz, és ha a családi háttér sem jó, esélyed van kollégiumba kerülni.

2023. febr. 27. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

NE iratkozz ki! Tudom, 1 hét is sok tud lenni, de 4 évhez képest ez már csak 2 hónap! Csak magadnak ártasz (de rengeteget), ha kilépsz most. Az a legméltóbb bosszú, ha végigcsinálod! Legyen meg a befejezett 12 osztályod, érettségizz le, ha valamelyik tárgy nem úgy sikerül, ahogy szeretnéd, akkor később még mindig javíthatsz! Nem múlik rajta semmi, hogy milyen eredménnyel, de LEGYEN MEG az érettségid!

Kitartást!

2023. febr. 27. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Nézd, ha kiiratkozni szerettél volna, már hamarabb kellett volna megtenned. 1 nap van hátra a februárból, május elején meg már érettségi. Ha éveket kibírtál, már nem 2 hónapon fog múlni. Én pszichológus segítségét ajánlanám a maradék időre. Az érettségin ne stresszelj, hanem készülj. A matek nem az erősséged, sok más embernek sem az. A próbaérettségi amúgy is csak próbaérettségi, a gyakorlás a lényege, még van időd fejlődni is. Zárj ki mindent, és készülj, ne agyalj ilyeneken.
2023. febr. 27. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Nagyon nehéz:( valóban 2 hónap de attól félek hogy belerokkanok előbb utóbb. Egyre erősebb az öngyilkossági vágyaim.

Matek azert lett 48% mert rengeteg anyagrész kimaradt nekem főleg a 11. Év. Első rész majdnem hibátlan lett, 13,14,15 meg ilyen ki-ki maradosak de az egyik majdnem max pontos lett, a káosz 16-17-18 volt. :( Amúgy 4-es vagyok belőle de nem tudok sokszor koncentrálni matekra.

Ha hazaérek írok bővebben.

2023. febr. 27. 11:47
 6/12 anonim ***** válasza:
Értem, akkor végülis megy a matek, csak vannak kimaradt részek. Szerintem feküdj rá, és menni fog. Tanulással törődj, ha bármin elkezdenél agyalni, inkább vegyél elő valamilyen érettségi tárgyat tanulni. Sok anyag van a neten is, vannak FB csoportok... Én is zaklatva voltam, de amúgy 3x váltottam iskolát, és nem lett jobb sehol. Csak rosszabb lett, mert én voltam az új gyerek, új alany kipécézésre. Szerintem utolsó 2 hónapra már tényleg ne válts, más iskola is szeretem kevésbé szívesen vesz át "ennyire későn". Tudom, hogy minden nap be kell menni, stb., de gondolj arra, hogy már mennyi hónap van mögötted, és milyen kevés van előtted! Lesz talán tavaszi szünet is, nem tudom most hogy ütemezik. De tényleg bírd ki, ha ezt kibírod, ilyen közeg már soha többé nem lesz, ezzel vígasztald magad. Én örömömben sírtam a szalagavatómon, hogy végre már megszámlálva vannak a napjaim a gimiben! :) Próbáld más perspektívából megközelíteni a dolgokat, kevésbé borongósan :)
2023. febr. 27. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Egyes lett a mostani matek tzm. Leszarom kiiratkozom
2023. márc. 13. 09:21
 8/12 anonim ***** válasza:
Ne! Most már "csak" másfél hónap. Ha kiiratkozol, és később rájössz, hogy kb. mindenhez kell az érettségi, akkor kezdheted elölről az egész 12. évet!
2023. márc. 13. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Légyen meg a lezárt 12. osztályod. Ha nem is érettségizel most, az már nem számít annyit, mint hogy befejezd a középiskolát.
2023. márc. 13. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Koszonom a biztatasokat. Mai nappal lezarult a tanev.
2023. máj. 4. 19:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!