Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mit tegyek ha az iskolában...

Mit tegyek ha az iskolában kötelező a messenger csoportba a belépés a gyerekeknek de én nem engedem a lányomnak hogy messengere legyen?

Figyelt kérdés
Az iskola ahova a lányom jár ott kötelező az osztály összes tagjának belépni a messenger csoportba. Azt mondta az osztályfőnök hogy vagy elfogadom hogy ez van és megengedem a lányomnak vagy keresek neki egy másik sulit. Amúgy a csoportba mindig beküldik az órai munkát és a házit a hiányzóknak. Egyedül a lányom nincs benne a csoportba. Most félévtől lett úgymond kötelező. Mert nagyon sok hiányzónak nem volt kész a leckéje és kitalálták hogy kötelező belépni a csoportba. A lányom szeretne belépni csak én nem engedem hogy legyen messengere. Az osztályfőnök a múlt héten mondta nekem hogy a lányomnak megint nem volt bemásolva az órai munkája mikor hiányzott mert nincs benne a csoportba. Mondta hogy ebből neki is elege van és vagy kérdések másik sulit vagy megengedem neki. Nem akarom átvinni máshova mert nagyon szereti a sulit. De a messengert se akarom neki megengedni. Mit csináljak?

2023. márc. 1. 17:54
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
86%

Mégis mi az, hogy kötelező?

Nem lehet kötelező...

Kivizsgálás, fegyelmi eljárás, és kiderül, mi lehet kötelező...


Mégis milyen platform küzreműködésével fogják ezt aláírni?

Kirúgják a lányodat? Mi fog benne szerepelni? XY-t elbocsátottuk az iskolából, mivel nem volt hajlandó az osztályközösségi online csoportban aktívan jelen lenni?

Nevetséges...


Csak kíváncsiságból: hány évesekről van szó?

2023. márc. 1. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 anonim ***** válasza:
79%

Véleményem szerint ilyen választás elé nem állíthatók a szülők.

Szólj az igazgatónak!

Több más mód van arra, hogy eljusson a lecke a hiányzóhoz. (pl. közel lakó osztálytárs)

2023. márc. 1. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 anonim ***** válasza:
89%

Kezdjük ott, hogy nekem nehezen elképzelhető, hogy ez a kérdés aktuális/igaz. De amennyiben az akkor meglehet mondani, az osztályfőnöknek, hogy ott van a kréta rendszer, tessék használni.


Ott is eltud küldeni, mindenkinek mindent amit akar.


Ha ez nem tetszik neki akkor lehet az igazgatóval beszélni, mert nem az osztályfőnök fogja ezt megmondani: "megengedem a lányomnak vagy keresek neki egy másik sulit".



Másik oldalról nézve pedig a gyerekednek van saját telefonja? Hány éves?


Manapság nehéz elképzelni, hogy nincs saját telefonja, ha pedig van akkor minden nap ellenőrzöd, hogy van-e messengere?


Osztálytársai nem szokták piszkálni ezért?


Semmi közöm hozzá, hogy neveled a gyereked (már ha a kérdés valóbban igaz, de nekem akkor is nagyon furcsa), de lehet nem ártana elgondolkodni rajta, hogy biztos ez-e a megfelelő módszer.

Felteszem, hogy védeni akarod és azért nem engeded ezt neki, de javíts ki ha tévednék. Ebben az esetben nem biztos, hogy az a jó megoldás, hogy teljesen eltiltod. Így nem szerez semmilyen tapasztalatot ami miatt később lehetnek gondjai. Inkább a helyes használatot kéne megtanítani neki. Beszélni neki akár a veszélyekről, következményekről, stb.

2023. márc. 1. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 anonim ***** válasza:
100%

Ezek szerint az osztálytársak sem viszik át a leckét, hiszen nem pótolta be a múltkorit.

Ugye a másik gyerekét sem lehet kötelezni, hogy hordja át.

Mondjuk annak idején nekünk természetes volt, szó nélkül talpaltam végig ha kellett minden falubeli osztálytársamat, amikor én nem dőltem egyedül ki.

Sőt volt, aki saját maga szaladt fel.

Ki nem rúghatják, de a hiányzó leckékből hamar lesz egyes.

2023. márc. 1. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 anonim ***** válasza:
75%

"Ki nem rúghatják, de a hiányzó leckékből hamar lesz egyes."


Én mennék az igazgatóhoz. Tanárnak ott a lehetősége és a rendszere (kréta), hogy elküldje a diáknak az anyagot. Nem használta akkor arra se használja, hogy az egyest beírja.

2023. márc. 1. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 A kérdező kommentje:
A krétába nem kötelező beírni a leckét. A legtöbb tanár nem írja be a leckét. Azt mondták nekem hogy oda nem csak leckét küldenek be hanem mondjuk az osztályfőnök(ő is benne van)segédanyagokat a tanuláshoz meg ha nem tudta a gyerek leírni a vazlatot órán ott van. A lanyomnak nagyon sok rossz jegye van emiatt mert volt hogy az oda feltöltött anyagból(ami benne van a tankönyvben is csak 30 oldalon keresztül) írtak dogát. A lányomé eggyes lett mert a tankönyv érthetetlen. Mondtam neki hogy nem érdekel ő akkor se lép be a csoportba. Jelenleg kettesre áll fizikából mert az ofő a tanára és ő mindig oda tölt föl mindent. Mondta hogy ez nem tesz jót a jegyeinek se úgyhogy vagy beletörődök hogy itt ez a rendszer vagy keresek egy másik sulit vagy pedig elfogadom hogy meg fog bukni. Az a baj hogy az igazgató nem akar vele mit tenni mert ez az iskolában teljesen normális. Amúgy hatosztályos gimiről van szó. A lányom most lesz 14 márciusban. Az egész suliba mindenkinek van messengere csak neki nincs. Sokat csesztetik miatta de megmondtam neki hogy nem erdekel neki akkor sem lesz.
2023. márc. 1. 18:32
 7/40 anonim ***** válasza:
90%

"A krétába nem kötelező beírni a leckét."


A diáknak nem kötelező messengerezni. Akkor ő milyen jogon kéri számon ezt mindenkin, amikor ott van egy másik rendszer amin keresztül mindenki elérné az anyagot??


Egyébként a te hozzá állásod már szerintem káros. Nem érdekel téged, hogy a lányodat lelkileg bántják, nem érdekel téged, hogy tönkre teszed a tanulmányait és a jövőjét?


Az iskola részéről is rossz ez a hozzá állás, hibás. De a te részedről is.

2023. márc. 1. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 anonim ***** válasza:
74%

Nevetséges, hogy egy-két tanár mit képzel magáról manapság. Nem teheti kötelezővé a messenger használatát, pláne ha alsósokról van szó. Azért van a Kréta, hogy a hivatalos ügyeket azon keresztül intézze. A házit egyébként telefonon keresztül is el lehet kérni az osztálytársaktól, nálunk se volt messenger, mégis megoldottuk hiányzás esetén a pótlást.

Esetleg az egy megoldás lehet, hogy te lépsz be a csoportba a lányod helyett. Így értesülnétek a fontos információkról és a lányodnak se lesz saját messengere. Bár szerintem nem nektek kell alkalmazkodni a tanár hóbortjához, hanem neki kell használni az erre kialakított hivatalos felületet.

2023. márc. 1. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 anonim ***** válasza:
91%
Azért elég érdekes a hozzáállásod. Nem kötelező hozzá a Facebook, anélkül is meg lehet még csinálni, csak nem szabad frissíteni (kolléganőimnek is így van), de téged jobban érdekelnek az elveid, mint a lányod tanulmányi eredményei. Csak. És mindenki alkalmazkodjon hozzád.
2023. márc. 1. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 A kérdező kommentje:
Az a jogszabály hogy a kréta csak egy opció. Nem kötelező. Mondta az osztályfőnök hogy ez így nem jó és hogy ha ez a rendszer annyira zavar létezik másik suli is.
2023. márc. 1. 18:39
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!