Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » BME TTK-n tényleg olyan nehéz...

BME TTK-n tényleg olyan nehéz a fizika vagy matek szak, mint amennyire mondják? Mekkora a kereslet a munkaerőpiacon az ezen a szakon végzettekre?

Figyelt kérdés
Azt hallottam, hogy aki el akarja végezni, annak zseninek kell lenni. Én nem vagyok zseni, csak elég jól értem a matekot és a fizikához is értek az osztály többi részéhez képest(de OKTV eredményhez még sajnos kevés ez az teljesítmény). Bekerülni be tudnék szerintem, de az érdekelne, hogy egy normál ember is el tudná-e végezni ezeket a szakokat. Ezen felül kíváncsi vagyok arra, hogy mennyire lehet vele elhelyezkedni miután elvégeztem a sulit. Kérem válaszoljanak azok, akiknek vannak tapasztalatai. Kéne egy kis segítség, mert most vagyok végzős.
2010. okt. 5. 22:18
 1/6 anonim ***** válasza:
17%
ott az a probléma, hogy rengeteg embert vesznek fel és kötelező nekik lemorzsolni egy csomót az első 2 félévben. ezért "direkt" szarul tanítanak. ha túléled ezt, akkor utána már biztos jó, de csak az ilyen könyvmolyok élik túl, meg az a maroknyi ember, aki tényleg szuperzseni. viszont ha választassz egy kisebb egyetemet ugyanezzel a szakkal, lehet meg tudnád csinálni.
2010. okt. 6. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
53%

Ha meg akarod próbálni akkor próbáld de ha az első félév rosszul sikerül akkor felvételizz azonnal máshova nem érdemes sokáig kínlódni.Lesznek olyanok akik diákolimpiára jártak középiskola alatt az elit gimnáziumokból is sokan lesznek ott meg azok is akiknek anyuka apuka szintén ott végzett és a kisfiukat/kislányukat fel tudta készíteni arra ami ott várható.Nemcsak azért nagy a lemorzsolódás mert sok embert vesznek fel , persze ezért is de főleg azért mert minőséget akarnak képezni de szerintem túlzásba viszik (privát vélemény).Villamos, gépészmérnöki vagy mérnök infó építészmérnöki vagy építőmérnöki nem érdekel?Csak mert ezekkel könnyebb elhelyezkedni.

Persze BME-s matekkal vagy fizikával is el lehet mondjuk.

Egyébként vidéki egyetemen sokkal-sokkal könnyebbek ezek a szakok és humánusabbak is a tanárok.

2010. okt. 7. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a részletes válaszokat. Csak most tudtam megnézni, nem voltam internetközelben mostanában. Első helyen gépészmérnökit jelölöm majd be, utána járműmérnökit. Erről csak kíváncsiságból kérdezgettem, mert eddig ellentmondó információkat hallottam róla. Azért remélem a gépészmérnöki is elvégezhető előzetes tapasztalat nélkül (gimnáziumba járok, nem szakközépbe, így nincs túl sok tapasztalatom ilyen téren), és könnyen el tudok majd helyezkedni. Ha van erről is információd szívesen olvasnám.
2010. okt. 19. 21:52
 4/6 anonim ***** válasza:
Ha tényleg szereted a fizikát meg a matekot, akkor annyira nem vészes. Nehezebb, mint a középsuliban, ugyanis tudni kell, hogy ott eléggé lebutított fizikát tanítanak az egyetemhez képest.
2010. okt. 22. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Hogyha elvégzed tárt karokkal fognak várni a cégek!
2010. okt. 22. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
100%

Van rájuk kereslet.

Nem is az, hogy nehéz, hanem iszonyat szopatós, időrabló. Úgy "tanítanak" napi 8 órában, hogy utána még bőven lesz mit tanulj vagy leckét (hf, jk) írj otthon, ha érteni és tudni szeretnél valamit.


Én ismerek olyant, akit 480-nal vettek fel és lassan kidobják, olyat aki előre tanult diffegyenleteket és elektrodinamikát és ő is csúszik. Viszont vannak, akik meg éppen annyit tanulnak meg, amennyire szükség lehet és vizsga után már gyakorlatilag semmire sem emlékeznek és elevickélnek. És persze vannak, akik rengeteget tanulnak és tudnak.

A lényeg, ha odamész, akkor ne nagyon számíts arra, hogy valaha is lesz szabadidőd mással foglalkozni. Ha mégis lenne, akkor az azt jelenti, hogy valamit nem csinálsz/tanulsz meg rendesen.

2013. máj. 6. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!