Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Állami képzés alapszak utolsó...

Gabriella_kovacs246 kérdése:

Állami képzés alapszak utolsó félévében is kötelező a 18 kredit teljesítése?

Figyelt kérdés

Alapképzés utolsó félévére úgy néz ki, hogy alig maradna tantárgyam. Tudom, hogy ha állami képzésen vagyok és az utolsó 2 félévben nincs meg átlagosan a 18 kredit/félév, akkor átraknak önköltségesre. De ha ez az utolsó félévem lenne, viszont mennék utána mesterképzésre, akkor a mester első félévére hatással van az alap utolsó féléve, vagy mivel azt a képzést befejeztem és újat kezdek, nem lesz rá hatással?

Lényegében azt érdekelne, hogy elég ha az utolsó félévben csak 6 kreditem lesz (utolsó előttiben 28) vagy fel kéne tölteni szabválokkal, annak érdekében hogy a mestert képzést is államin végezhessem?



2023. márc. 17. 12:37
 1/4 anonim válasza:
0%
Csak a 18 fok.
2023. márc. 17. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem. Eleve évente kell 36

Másrészt mit tesznek? Elveszik az állami ösztöndíjat a következő félévtől? Jajj, ne. Úgyse lesz következő féléved azon a képzésen.

2023. márc. 17. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm szépen a választ!
2023. márc. 17. 13:05
 4/4 anonim ***** válasza:

Ahogy előző mondta 36 kredit kell.

Mesternél pedig külön dől el a pontjaid alapján hogy bekerülsz -e államira vagy sem. Nincs köze ahhoz hogy a bsc alatt önköltséges v államis vagy

2023. márc. 18. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!