Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miért nevezett “fiam”-nak a...

Miért nevezett “fiam”-nak a tanárom?

Figyelt kérdés
Ez azt jelenti, hogy kedvel? Mert eddig azt hittem, hogy pont az ellenkezője a helyzet.

2023. márc. 21. 09:32
 1/10 anonim ***** válasza:
82%
A kontextusban kellene látnunk, hogy hogyan hangsúlyozta, hogyan emelte ki a fiam szót. Alapjában véve negatív kontextusban lehet értelmezni.
2023. márc. 21. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
57%
Azt, hogy egyik szulod félrekúrt és az egyik szülőd
2023. márc. 21. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
30%
A tanárod
2023. márc. 21. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Főleg idősebb embereknél előfordul, hogy a nála fiatalabbat "lefiamozza". Nálunk a nagymama mindenki fiamnak szólít olykor, főleg akkor, amikor ingerültebb, pedig mind lányok vagyunk a családban :D Szerintem nálunk is előfordult egy-két idősebb tanárnál annak idején, de csak fiúknál. Véletlenül se gondolj bele semmi pozitívat, (negatívat meg attól függ) egyszerűen csak egy szóhasználat.
2023. márc. 21. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Akkor kezdenék el aggódni, ha a tanárt Darth Vadernek hívnák…


Amúgy szerintem is ez csak egy fordulat, inkább negatív vagy ingerült töltettel.

2023. márc. 21. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Engem egyszer lefiamozott a tanárom.


17/l

2023. márc. 21. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
87%
Nálunk mindenkit fiamozott az angol tanárnő általánosban, fiúkat-lányokat egyaránt. Szerintem ez csak ilyen szófordulat, önmagában nem jelent semmit.
2023. márc. 22. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

engem is nevezett már fiamnak a tanárom. csak néztem rá, hogy mivan. pedig úgy mondta, hogy *keresztnevem* fiam


18l

2023. márc. 25. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, valamit nagyon nyomatékosan akart közölni.
2023. márc. 27. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Régen a "fi" szótő inkább "kicsit", "származót", mint "fiúgyereket" vetített anno az emberek fejébe, lásd fiatorony, fiók, madárfióka. A "fiam" kifejezést úgy általában a gyerekekre használták, vagy idősebbek akár a náluk fiatalabb felnőttekre is. Ha a tanárod ezt a jelentését szokta meg, akkor simán szólíthat egy tanulót "fiam"-nak anélkül, hogy akár negatív akár pozitív felhangja lenne ennek.
nov. 7. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!