Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Veres Péter 8 osztályos...

Veres Péter 8 osztályos gimnáziumban 5. osztályban megcsinálják a házi feladatot az iskolában vagy otthonra marad? Sok tanulni valót adnak fel otthonra vagy elég, ha órán figyel? Marad szabadideje a gyermeknek?Nehéz az átállás az elején?

Figyelt kérdés
Nagyon soknak tartom a napi 9 óra padban ülést,mozgás nélkül egy 10 éves gyereknek. Felvették a gyermekem, de nem tudom, menjen-e ide vagy inkább majd két év múlva, hat osztályosba.

2023. márc. 21. 13:35
 1/5 anonim ***** válasza:
21%
Iskolában? Milyen világban élünk? Azért van a házi feladat, hogy otthon csinálja meg valaki! Bsszus a mi időnkben ott rohadtunk az iskolában reggel 7-től délután 5-ig (szakkörökkel, fakkal együtt) aztán várt otthon a házifeladat! Nem sírtunk, nem volt segítségnek ott az internet... Ez a generáció kb életképtelen.
2023. márc. 21. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Én 50 éves vagyok,tehát nagyon nem a mai generáció, de az biztos, hogy általános iskola 5.osztályban nem voltam az iskolában 7-től du. 5ig és főleg nem órán!(Biztos vagyok benne, hogy neked sem volt 9 órád minden nap 5.ben!)A házit ugyan otthon írtam,de akkor még nem nagyon volt nálunk nyelvszakkör (és szinte semmilyen) max.sport du.Az is biztos, hogy volt időm délutánonként gyereknek lenni és kint rohangálni, erdőben mászkálni stb. a barátokkal sok gyerekkel, bandában!Az is az életre tanít ám!A normál ált. iskolában 4ig napköziben megcsinálják a házi nagy részét, otthon max. tanulnia kell annak,akinek nem elég az órán figyelni.Marad idő edzésre, nyelvórára (ki hova jár) és talán némi szabadban mozgásra, játékra is. Ez utóbbi nem életképtelenséget jelent, ez egy 10 éves gyerek normális szükséglete lenne. Amúgy a szabad levegőn lévő mozgásra egy egészséges felnőttnek is szüksége lenne, ha lenne időnk rá. Továbbra is azt gondolom, hogy nagy túlzás egy 10 éves gyereknél napi 9 tanóra! Nem gondolnám életképtelennek a gyermekem azért, mert én így gondolom. Sok versenyre jár suli mellett, miközben heti 3 esti fociedzést is letud.Ebben a suliban oda sem tudna járni pl.

De olyanok válaszát szerettem volna kérni, akiknek oda jár a gyermeke és tudja hogy működik ott. Nem általános véleményt kértem, mert azt nyilván mindenki másképp gondolja, másképp látja, ezért nem feltétlenül értenek ebben egyet a hozzászólók, ahogy te is másképp gondolod, mint én.

2023. márc. 22. 09:05
 3/5 anonim ***** válasza:
0%
JA, hogy fideszesek vagyok. Foci... értem. Ok, figyelj. Ez nem általános iskola, ez 8 osztályos gimi. Az azért nem ugyanaz!
2023. márc. 22. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Én oda jártam 8 osztályosba.

Nem írtuk meg a házikat (a német kivételével, ha jól emlékszem), mivel délután is órák voltak, pl. furulya, szolfézs, matek (itt versenyfeladatokat oldottunk), később latin, stb. Tehát a házifeladatok valóban még estére maradtak, ami nem kis plusz munka volt, persze.

Az viszont, hogy 9 órán át az iskolapadban ültünk volna, nem igaz, mivel 1. a hatodik óra ebéd + udvari szünet, tehát legalább volt 1 óránk kint szaladgálni, 2. néptáncot/dupla néptáncot is raktak délutánra, ami szintén testmozgás, nem padban ücsörgés. A délutáni furulya is lazább, mintha még mindig könyveket kéne bújni. Ilyen értelemben tehát nem volt azért olyan durva, mintha 9 rendes óránk lett volna minden nap.

Egy sportágat nekem is abba kellett hagynom az eredeti egyesületemnél az órarend miatt, viszont én 5. osztálytól a vereses edzésekre jártam el heti kétszer, ami direkt csak délután 4 után kezdődött, illetve nyilván rugalmasan kezelték, ha később tudtunk becsatlakozni az iskolai kötelességek miatt. (Emellett pedig hétvégente még több sportágat űztem, tehát azokra is kerítettem időt).


A Veres nem az a suli, ahol lazulgatni lehet, és sok hideget-meleget tudnék mondani vele kapcsolatban, de az 5-6. osztályt kifejezetten szerettem, szerintem jól ki volt találva. Hozzá kell szokni, az tény, de nem teljesíthetetlen.

2023. márc. 22. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a részletes válaszodat! Így azért valóban jobban hangzik a délutáni időszak!
2023. márc. 24. 09:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!