Leeány7XDhello kérdése:

Hogyan NE magoljak?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Nem tudom, hogy mit tegyek. Töri, irodalom tantárgy az amit nehéz megtanulnom. Nem érdekelnek a témák, így nehéz. Nem tudom, hogy hogyan használjam a hosszú távú memóriámat.

Valakinek lenne esetleg valami ötlete? Nem tudom motiválni magam. Pedig én vagyok a legjobb tanuló az osztályban. Köszönöm!



2023. márc. 22. 18:15
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Töriből nekem nagyon sokat segítettek a köztévé M5 történelem adásai a Youtube-on, hogy az összefüggések elmélyüljenek, középszinten a még idén életben lévő érettségi rendszerhez nagyon jó volt, házimunka, evés közben szívesen hallgattam, jó eredményt sikerült végül elérnem.


Magyarból is van ilyen viszont az annyira nem fogott meg, de lehet neked bejön.

2023. márc. 22. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Magolni nagyon kevés dolgot kell, és az az, ami a legrövidebb ideig marad meg. Az évszámokat is többféle dologhoz kell csatolni, hogy hosszútavon megjegyezd. Összefüggések (pl az XY király koronázása után 15 évvel volt a forradalom, 2 évig tartott.)

Én az évszámokat vagy az előzőben említett módszerrel kötöttem valamihez, vagy -mivel vizuálisan tanulok a legjobban- telefonszám mintázatként jegyeztem meg. Pl 1379 az egy "Z" betűt formáz.


A másik dolog meg az, ha a tanárod nem motivál, akkor ezt a feladatot magadnak kell elvégezni, amire közepiskolásként már képes leszel.

Történelmi regények olvasása a tananyaghoz kapcsolódóan, YT csatornák, filmek, amik a tárgyhoz kapcsolódnak, online múzeum, ilyesmik.

Nagyon jól látod, azért nehéz megtanulni, mert nem vagy motivált. Amint a témában érdekesebb tananyagfeldolgozásokat találsz, már nem kell magolnod, mert még az évszám is bemászik a fejedbe magától! :-)

Keress a témában olyan részeket, amik izgalmasabbá teszik!


(Komolyan sajnálom a diákokat, akiknek úgy akarnak tanítani, hogy nem motiválnak. Mindez a tanár dolga lenne. Pffff...)

2023. ápr. 2. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
59%
#2. Egyetemen is motiválja a tanár a hallgatókat? Vagy ott már erről a hallgatóknak kell gondoskodni maguknak?
2023. ápr. 10. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Én #1-essel teljesen egyetértek!! Nekem dettó ugyan ez
2023. ápr. 13. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
68%

3-as, nem egyetemről szólt a kérdés.

Sajnos a legtöbb tanár azt hiszi, hogy a gyereket minden érdekli. Ha mégsem, akkor a szülő a hibás. Aztán szórják a rossz jegyeket, meg a beírásokat, hátha akkor jobban tanul a gyerek. Soha nem is értettem, miért gondolják, hogy ez a módszer hoz majd bármi javulást.

2023. ápr. 20. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
#3 Az egyetemi képzés már nem "kötelező gyakorlat", már a jelentkezes is az egyén motiváltságán múlik, tehát a diák alapvetően érdeklődik a szakterület ránt. Ugyanakkor úgy gondolom, hogy bármilyen szinten tanít valaki, a saját munkáját és a diák életét könnyíti meg, ha élvezetesen adja elő a tananyanyagot es motiválja a diákjait. Ki a fene akar/tud olyan dolgot megtanulni, ami idegesítően unalmas, vagy stresszelik tanulás közben?
2023. máj. 25. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!