Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mit tegyek ha gyűlölöm a...

Mit tegyek ha gyűlölöm a magyar tanárom?

Figyelt kérdés

Annyi a lényeg, hogy új magyar tanárunk lett mivel egybevontak minket egy másik osztállyal és így az ő magyar tanárukat kaptuk meg. Az előző magyar tanáromat nagyon szerettem, és nála tudtam is hozni a 4-5 ös szintet. Na nála nem ez van. Gyomorideggel megyek be órára, utálok iskolába menni és 2,5 környéke vagyok most magyarból amióta ő tanít(és más tantárgyakból is rontottam mivel elment a kedvem az egésztől. De azért más tantárgyakból nem ilyen sokat).

Eléggé nárcisztikus, sznob ember és még mellé eléggé szereti szivatni az embereket.

Ilyenek vannak nála mint pl:

-Témazáró 2db 200%-os jegyet ér(ezt egyátalán megtehetné, hogy egy dolgozatra ennyi jegyet ad?)

-Aki felelésnél kimondja véletlen, hogy "nem tudom", annak beírja a 2 egyest és az egész osztálynak röpdolgozat

-Ha kérdez valamit és esetleg nem tudja rá valaki a választ akkor 3-ig számol és ha elszámolt és addig sem mondjuk a helyes választ akkor röpdolgozat de olyan röpdolgozat, amiben 5 olyan kérdést tesz fel amire biztosan nem tudjuk a választ(pl h milyen színű ruhában volt a költő amikor írta a művet) mondván h "ha megszivattok ezzel, hogy nem tanultátok meg én is megszivatlak titeket"

-felelésnél általában elbizonytalanítja az embereket ilyen kérdésekkel h "tényleeg?"

-majdnem minden órán röpdolgozat

-amikor "leadja" az anyagot gyorsan mondja fejből és amit le tudunk írni le tudunk amit nem azt nem.(nem szokta elmondani mégegyszer) Nagyon szörnyűek a vázlataim így, nagyon nehéz belőlük bármit is tanulni



Úgy érzem így nem fog menni, hogy leérettségizzek pedig jövőre már érettségizek, így nagyon nehéz lesz felkészülni...

Esküszöm már ilyeneken gondolkozok, hogy megbukok direkt mivel az egyel alattunk levő osztályban nem tanít...(fix abba az osztályba kerülnék mivel ugyan arra a szakra járnak mint én) csak hát azzal meg az lenne a gond, hogy elveszik akkor az ösztöndíjam😕 az a baj ha szólunk az igazgatónak sem történne semmi, múltkor is bejött órára(gondolom valaki bejelenthette és jött megfigyelni h hogy tanít) és elötte meg tette a szépet.



2023. márc. 23. 19:04
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%
Beszélj az igazgatóval.
2023. márc. 24. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
69%
Magyartanár.
2023. márc. 24. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
76%

Jövőre új típusú lesz már az érettségi, ő sem tudja, hogy pontosan milyen. Lehet, ezért akar mindent a fejetekbe verni.

Persze ez nem mentség, csak magyarázat. Talán.

Mindazonáltal könnyű lesz sztem, ne mondhassák, hogy az új nat egy kalap szr, eleinte jó eredményeket kell hozni. Vagy mindenkinek szrul fog sikerülni, hogy lehessen blémelni a tanárokat.

Azért megbukni, főleg egy magyaron, elég nehéz.


(Egy magyartanár)

2023. márc. 24. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
72%
Érettségi manapság akkora vicc kategória a 20%-os minimummal, hogy konkrétan funkcionális analfabétáknak is megvan. Semmi értéke. Szóval ha nem kell a tárgy továbbtanuláshoz, sz@rd le. Kettes tuti megvan.
2023. márc. 24. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
7%

A tanárok szeretnek ijesztgetni az érettségivel, hogy tanuljatok. De valójában az érettségi semmiség. Ha nem vagy funkcionális analfabéta, akkor csak szándékosan tudnád bukni az érettségit.

Javaslok magántanárt, akivel az érettségi anyagot veszitek át, és nem az önbizalmatokat rombolja.

2023. márc. 24. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
68%

Nem értem.

Miért ne sikerülne azért az érettségi, mert feleléskor hernyó, vagy gyakran írat röpit?

Ez a 21. század. Ott a mobilod a padban, felveszed, amikor az új anyagot leadja.

2023. márc. 24. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
14%

"Mit tegyek ha gyűlölöm a magyar tanárom? Annyi a lényeg, hogy új magyar tanárunk lett mivel egybevontak minket egy másik osztállyal és így az ő magyar tanárukat kaptuk meg. Az előző magyar tanáromat nagyon szerettem..."

Neked (aki olyan jó voltál magyarból az előző tanárnál), miért olyan fontos a tanárok nemzetisége?

2023. márc. 25. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:
Hogy jön ide a tanár nemzetisége?😂 szó nem volt a tanárok nemzetiségéről csak annyi, hogy külön írtam a magyartanár szót...
2023. márc. 26. 17:07
 19/21 anonim ***** válasza:
0%

"külön írtam a magyartanár szót..."

Vagyis a nemzetiségéről írtál, ráadásul négyszer(!) is egymás után, tudod jól, hiszen olyan jó voltál az előző tanárnál magyarból... (Vagy mégsem?...)

2023. márc. 26. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
0%

És miért írtad külön? Nem tudtad, hogy egybe kell?

magyartanár, vagy magyar szakos tanár

Ha külön írod, akkor a nemzetiségére vonatkozik, nem a szakjára.

Ha mindezt tudtad, és igénytelen vagy, akkor lehet, hogy megvan a megoldás: igényesség.

2023. márc. 26. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!