Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hova menjek tanulni nappali...

Képernyőkép kérdése:

Hova menjek tanulni nappali egyetemre ha felsőfokú végzettséget szeretnék szerezni programozással szeretnék foglalkozni de nem vagyok elég jó matekból ahhoz hogy programtervező informatikus szakot végig vigyem? És elsősorban a mesterséges

Figyelt kérdés
intelligencia felé szeretnék elmenni.
2023. márc. 24. 09:08
 1/9 anonim ***** válasza:
87%
Felvi.hu
2023. márc. 24. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
0%
+ Udemy, Coursera és Linkedin Learning
2023. márc. 24. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Hát először a középiskolás (és általános iskolás) matekot kell megtanulni. Nincs királyi út, ez van. Kezd ott ahol még tudsz önállóan fejlődni. Ha azaz 5. es matek akkor azaz 5. es matek. A lényeg az önálló munka, aki csak rohan a tananyag után az persze, hogy nem jó matekból.


Az informatika az most ilyen aranylázas szakma, ki tudja mit lesz itt 10-15 év múlva. 15 éve a biztosítási meg hitelügynök volt a sztárszakma, aztán jött 2008. A 90-es években meg a tv szerelő, műszerész, aztán jöttek a kínai technikák.


Szóval nem biztos, hogy az alapján kell választani szakmát, hogy most éppen mi a menő.


Egy biztos, ha végigviszed a proginfót éhezni sosem fogsz.

2023. márc. 24. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Mesterséges intelligencia fejlesztés erős matektudás nélkül... ennek körülbelül annyi a valóságtartama mint amikor az ovisok azt mondják hogy pókemberek szeretnének lenni felnőtt korukban.


Én AI Engineerként machine learning modelleket fejlesztek, elvégeztem a ELTE programtervező informatikus szakát aztán kevésnek bizonyult az ottani matek úgyhogy bevállaltam az Alkalmazott matematikus MSc-t amivel már határozottan jobb modelleket tudtam fejleszteni de még el kellett végeznem egy posztgraduális Statisztikus képzést hogy megfelelő magabiztossággal tudjak optimális ML modelleket alkotni. Doktorira azért nem mentem mert már volt egy jól fizető állásom MSc elvégzése után de a minden napi munkám során még az 5 év kemény egyetemi matek után is éreztem hogy vannak hiányosságaim.


A mesterséges intelligencia 90%-ban matek és 10%-ban programozás úgyhogy vagy keresel másik pályát magadnak vagy köss nagyon szoros barátságot a matekkal

2023. márc. 24. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Jaj ez fájt. A mesterséges intelligenciát nem csak fejleszteni lehet hanem alkalmazni is. Ha nem lehetne alkalmazni akkor nem lenne értelme fejleszteni se...


A másik két bekezdés valóságtartalmát kizárja az amit az első bekezdésben írtál.

2023. márc. 25. 06:47
 6/9 anonim ***** válasza:

"A mesterséges intelligenciát nem csak fejleszteni lehet hanem alkalmazni is"


Jahh csak egyik cég sem mesterséges intelligencia alkalmazókat keres hanem fejlesztőket. Kifejteném részletesen de kár pazarolni rád az időt a gyenge matek tudásod és a logikátlan gondolkozásmódodnak köszönhetően úgysem leszel soha programozó sem AI területen dolgozó mérnök.

2023. márc. 29. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Jaj. Nem programozó munkáról szól a kérdés... Van fogalmad egyáltalán a témáról?
2023. márc. 29. 02:38
 8/9 anonim ***** válasza:

"Nem programozó munkáról szól a kérdés"


Így szól a kérdésed:

"Hova menjek tanulni nappali egyetemre ha felsőfokú végzettséget szeretnék szerezni programozással szeretnék foglalkozni de nem vagyok elég jó matekból..."


Saját magad által feltett kérdést sem tudod értelmezni? Te egy általános iskolai rendszergazda szintjét nem ütöd meg, max a gyárba jó leszel 3 műszakozni ott is vannak robotkarok, az a te színvonalad

2023. márc. 29. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Programozó és programozó munka nem feltétlenül ugyanaz főleg ha a mesterséges I is a képben van
2023. márc. 29. 20:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!