Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha van egy évtizedekkel...

Ha van egy évtizedekkel ezelőtti hármas érettségim, s ötös emelt szintű érettségit akarok matekból és infóból későbbi egyetemi képzéshez akkor felvételt nyerhetek nappali középiskolában emelt érettségi előtt úgy hogy csak ezekre az órákra járok be?

Figyelt kérdés

Ha van egy évtizedekkel ezelőtti mindenből hármas érettségim, s ötös emelt szintű érettségit akarok matekból és infóból egy későbbi egyetemi képzéshez akkor ehhez felvételt nyerhetek középiskolában nappali jogviszonyra emelt érettségi előtt úgy hogy csak ezekre az órákra járok be?


Van ugye 6 év ingyenesség egyetemen ebbol két évet el lehet használni ingyen középiskolában érettségi után? Vagy ez hogy van? A cél az emelt érettségi pontszáma lenne plusz megfelelő érdemrend a sikeres felvételihez. Az nem tudom számít e hogy magyarból ötös voltam? Az talán feljebb húzza a pontokat? Vagy ez hogy van az egyetemi jelentkezésnél lehet azt beleszámítani ami jó volt?


Illetve még esetleg az angol felmerül mint órára bejárni hisz akkor ugye az is ingyenes.


2023. márc. 26. 16:27
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem vesznek fel egy középiskolába nappali tagozatra mert öreg vagy és van érettségid.
2023. márc. 26. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nem vesznek fel és az órákra sem járhatsz be. Keress magántanárt, aki felkészít.
2023. márc. 26. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Bejárni biztos nem járhatsz be, ahogy az előttem lévők is írták. Ha egy tárgyból anno volt módod érettségizni, akkor abból írhatsz javítót vagy szintemelőt utólag is tudtommal. Annyi a csavar, hogy tanulói jogviszony nélkül tudtommal fizetni kell a vizsgáért. A felkészülésben pedig annyi az opció, hogy megoldod magad vagy keresel egy magántanárt. Emelt szintű érettségire szerintem esti kurzus sem készít fel sajnos.
2023. ápr. 15. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Harmadik vagyok:

Az ötös magyar mindenképp számít, bár ha nem azt számítod be kiemelten (ha jól értem nem), akkor 40 pont 500-ból az egész.

2023. ápr. 15. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!