Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Olyan egyetemistáktól szeretné...

Olyan egyetemistáktól szeretnék kérdezni, akik már felvételiztek mesterszakra, hogy mi szokott történni szóbeli motivációs beszélgetésnél?

Figyelt kérdés
Pontosabban: Mit kérdeznek? Mit néznek a felvételiztetők? Főként gazdasági szakosokat kérdezek.

2023. márc. 27. 00:57
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Fizika BScről mentem MScre, és maradtam az egyetemen. A bizottság elnöke záróvizsgán majdnem elfelejtette hogy meg kell ezt csinálnia, majd megkérdezte tőlünk, hogy jövünk e mscre, mondtuk hogy igen, majd hogy folytatjuk-e a temankat, arra is igen volt a valasz, s akk mondta hogy akkor kapni fogunk annyi pontot hogy felvegyenek. Es igy max pontot kaptam.
2023. márc. 27. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Én más szakirányú MSC-re mentem, nem gazdasági. Felvételin egy elméleti és egy gyakorlati tételt kellett húznom (legalább 10 tétel közül), nyilván nem volt egy nagy dolog, mert biztosítottak felkészülési anyagot a felvételi előtt, de olyan hivatalos, izgulós volt azért. A számítási feladatban volt egy hibám amire rákérdezett a felvételiztető, amit akkor szóban kijavítottam.

Ezután egy kvázi motivációs beszélgetés következett, mik a terveim a szakkal, mit szeretnék elérni, tervezek-e külföldön tanulni, TDK-t tervezek-e, gyakornoki helyem van-e.

Igazából olyasmi volt mint egy komolyabb állásinterjú, talán 50 percig tartott az egész.

2023. márc. 27. 04:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Gazdasági mesterek, 3 szak (ez volt az első 3 helyen jelölve):


1. Előre kiadott tételsor alapján szakmai beszélgetés, majd motivációs. Miért szeretnék odamenni, mit csináltam alapszak ideje alatt, mi a célom a mesterrel. Olyan 10-15 perc volt.

2. Nem volt tételsor, random kérdeztek szakmai dolgokat, majd hasonló motivációs kérdések mint az elsőben. 10-15 perc ugyanúgy.

3. Ez volt a legjobb hangulatú, itt az adott szakterület gyakorlati alkalmazására kérdeztek rá, tulajdonképpen az érdekelte őket, értem-e mire jelentkezem. Nem volt tételsor és kicsit többen beszéltünk a motivációról, mint az első kettő esetében, összességében itt azt éreztem, amíg alá tudom támasztani a dolgokat addig bármit mondhatok. A végén együtt kiszámoltuk a felvételi pontjaimat (nem én kértem).

2023. márc. 27. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Vállalkozásfejlesztés és marketing szakra jelentkeztem nagyobb nevű, de vidéki egyetemre. Mindkét helyen annyi volt a felvételi, hogy megkérdezték, hogy ki vagyok, honnan jöttem, és mit várok a mestertől - nagyjából 5 percben. Mivel összesen kb. 10-10 fő jelentkezett mindkét szakra 30 fős kapacitás szám mellett, így érthető, hogy miért nem adtak olyan feladatokat, amivel tovább szortíroztak volna minket.
2023. márc. 27. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!