Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Budapesti Fazekas Mihály...

Budapesti Fazekas Mihály gimnáziumról érdekelnek vélemények?

Figyelt kérdés

6 osztáyos általánosba fog menni gyermekem.

Mennyire hajtják túl a gyerekeket más iskolához képest, nagy a terhelés

Attól félek, hogy nem marad ideje semmire, elveszi teljesen a gyerekkorát a tanulás.


A versenyek mennyire elvártak, nemet mennyire lehet mondani, hogy ne legyen harag belőle?


Nekünk a tömegközlekedés sem kedvező, 3 járattal tudjuk megközelíteni.


Minden információt, tapasztalatot szívesen fogadok!



2023. márc. 27. 18:06
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ne stresszelj rá előre. Annak idején igaz nem pont a Fazekasba, de egy hasonló elitgimnázium (Lovassy) hatosztályos tagozatára jártam (abban az időben még létezett ott hatosztályos képzés). Azok voltak életem legszebb évei. Elvárták a teljesítményt, de nem betegedtünk bele, a versenyzést pedig támogatták, de egyáltalán nem volt kötelező. Feltételezem, hogy hasonló lehet a Fazekas is. Egyetemi évfolyamtársaim közül sokan jártak oda, és semmi rosszat nem hallottam tőlük a suliról.

Gratulálok, hogy felvették a gyereket, szerintem örüljetek az elkövetkező éveknek, és ne stresszeljetek rá.

2023. márc. 27. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
100%

A fazekasban egyáltalán nem elvárt a versenyzés, mindenki azt csinál szabadidejében amit szeretne, amennyiben ez a tevékenység a versenyzés, az iskola minden erőforrással támogatja azt.

Tévhit, hogy nem lesz ideje semmire. A gyerek már nem általános iskolában van, hanem gimnáziumban, ahol LEHETETLEN mindenből jónak lenni. De ez nem csak a fazekasban van így.

Rengetegen járnak Budapesten kívülről, többek között én is. A tanárok tudják ezt, így nagyon elnézőek a késéssel.

2023. márc. 27. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
100%
*...De ez nem csak a fazekasban van így. Ha a gyerek 1 valamiből kiemelkedően jó (ami preferáltan az amit élvez is) és a többiből átlagos akkor az mindenkinek tökéletes. A gyerek azt csinálja amit szeret, az iskola pedig büszkélkedhet az adott területen hasító gyerekkel.
2023. márc. 27. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen Mindenkinek segítséget és a biztatást!
2023. márc. 29. 10:07
 5/5 anonim ***** válasza:
Én sajnos nem tudok ennyire bíztató lenni, magam is a Fazekasba jártam, és borzalmas élmény volt. A régi, jó tanárok öregednek ki, akik pedig jönnek helyettük, abszolút ez a "futottak még valamire" kategória, a sulit a matekosok húzzák fel, és a régi nevéből él, senkinek nem ajánlom.
2023. jún. 19. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!