Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Felelőtlen döntés volt ez...

Felelőtlen döntés volt ez részemről?

Figyelt kérdés

Közgazdasági iskolába, pénzügyi-számviteli szakra járok, ahol a matek fontos.

Nem voltam belőle mindig kitűnő, inkább átlagos, kicsit lassabban értem meg az új anyagokat, illetve néha azokat is, amik egyértelműek lennének (pl.: szöveges feladatok), de utána tudom végezni a róluk szóló feladatokat. Nem utálom a tantárgyat.

Emellett nem tudtam, hogy mi legyek az elején, így ismerősök segítsége által jött képbe ez a szak, illetve egy szakma hozzá, a könyvelő.

Ha fontos lenne hozzátenni, akkor szorgalmas és perfekcionista vagyok.


Kell félnem ezek miatt a jövőben? Egy időn belül meg fogok-e békülni a matekkal, a szakkal és majd a szakmával is?


Ha lenne valaki, aki könyvelő, hasonló szakmájú, úgyszintén ugyanerre a szakra járt vagy vannak tapasztalatai, akkor nagyon szépen megköszönném, ha megosztaná azokat!


Nagyon köszönöm, ha elolvastad és tudnál segíteni!



2023. márc. 30. 21:57
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Mérnök lettem 4es érettségivel. El is hasaltam elsőre az analízisen , vizsgáig sem jutottam el. Masik fontos tárgyból ami mechanika volt éppen csak atcsusszantam. Aztan utána változtattam. Eljartam magán zh és vizsga felkészìtőkre, bejartam több tanarhoz is gyakorlatra hogy minél több példám legyen amit tudok gyakorolni, készültem netről is megmindehonnan ahonnét anyagot tudtam szerezni. Ezen tárgyakból a harmadik félévben már 4-5ös lettem, volt olyan zhm ami nekem lett a legjobb az évfolyamban. Ez csak egy példa,hogy nagyreszt kitartas és szorgalom kerdese. De azt ajánlom, ha az elején már neccesnek érzed a dolgot akkor minél előbb keress magán úton segitseget. Kincset ér, ha jót találsz. Eleg jól ra lehet érezni a típus feladatokra, ha sokat megoldasz régebbről.
2023. márc. 31. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Oh látom, hogy ez kozepiskola jelenleg, nem egyetem. Nah de azért példának jó lesz , hogy lásd: kitartással elég sokminden sikerulhet.
2023. márc. 31. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ott hibáztál nagyot, amikor ismerősöktől kértél segítséget, szakemberek helyett.
2023. márc. 31. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Bferike ***** válasza:
Egy könyvelő a négy alapműveletet használja mindösszesen, meg a százalékszámítást.Ami végülis szintén csak szorzás.
2023. ápr. 1. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Bferike ***** válasza:
Az említett tulajdonságaid alapján tökéletesen alkalmas vagy szerintem erre a pályára.
2023. ápr. 1. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Szia! Én is közgazdasági iskolába járok, szintén erre a szakra. A matek nekem sem a szívem csücske, van, hogy nem értem, de olyan rossz sem vagyok belőle. Ehhez a szakmához fontos, de ahogy előttem is írták, többnyire a 4 alapműveletet kell majd használni. A többit elvégzi a számítógép. Nálam még az a probléma, hogy nem igazán érdekel, amit tanulok. Nyilván megtanulom, mert ehhez a szakmához kell. A szakma maga érdekel, az, amit csinálnak, de a gazdaságis része nem igazán.

Nekem is ismerősök ajánlották ezt a szakot és a sulit, de ha újra felvételiznem kéne, máshogy döntenék.

2023. ápr. 7. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!