Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Esti elsősorban levelező...

Esti elsősorban levelező gimnázium, ahol matematikából átrugdosnak?

Figyelt kérdés

Budapest érdekel főként, érettségit szeretnék. Ha levelezőn és havi 50e Ft alatt van ilyen, heti 1-2 alkalommal ingázni is hajlandó vagyok. 10 osztályom van, nem fejeztem be a középiskolát… Tudom, hiba volt, de nem bírtam tovább otthon maradni családi problémák miatt. Inkább dolgozni kezdtem és elköltöztem. Mostanra rendeződtek a dolgaim, és van lelki erőm újból tanulni.

Az egyetlen, amitől nagyon félek, hogy a matematikával komolyabb problémáim voltak. Többször buktam, majd pótvizsgáztam belőle, a tanárok jóindulatán múlt, hogy nem kellett évet ismételnem emiatt. Barátok, néhány alkalommal korrepetáló tanár is próbált segíteni, nem sok eredménnyel. Nagy nehezen eljutottam egyszer a nevelési tanácsadóba, de nem kaptam felmentést. Más tantárgyak, főleg az irodalom, nyelvtan, sőt, angol kifejezetten jól mentek, de ahol számolás volt… Ültem, mint egy szobanövény. Hallottam róla, hogy felnőtteknek is vizsgálják a diszkalkuliát, de nem kevés pénzt kérnek érte, és visszadobhatják. Ezért keresek inkább “megúszós” iskolát. Ha nem lenne ez a gondom a matekkal, bevállalnék 2 év alatt is érettségit, de így biztos bukó lenne… Kamaszként szerencsém volt, a hátterem miatt is támogattak a tanárok, sok jó ember volt körülöttem, de egy fiatal felnőttel senki nem fog azért kivételezni, mert nem tud számolni.

Köszönöm előre a válaszokat!

24/L



2023. ápr. 19. 03:54
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
A korábbi évek érettségi feladatsorai megtalálhatóak az interneten az Oktatási Hivatal honlapján. Első körben azokat nézegesd (szigorúan a legújabbat, és úgy visszafelé haladva, ugyanis úgy nehezednek). 100 pontból 25 pontot kell elérni a ketteshez, de 12 ponttal már mehetsz szóbelire, ahol azért próbálnak átrugdosni, mert senkinek nem érdeke, hogy megbukj. A 25 pont elérése amúgy egyáltalán nem nehéz; általában igaz, hogy átmenni könnyű az érettségin, és a 4-5-ös jegyekhez kell az igazán mélyreható tudás.
2023. ápr. 19. 04:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Ami iskolát tudok, az a Zrínyi Kőbányán. Normálisak a tanárok, mindig segítőkészek, az igazgató is nagyon rendes.
2023. ápr. 19. 04:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Magyar Gyula Kőbányán, ha érettségi. Ugyan kevés a nem szakmai tanár, de nagyon segítőkész iskola. :)
2023. ápr. 19. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Újpesten a Bródy sem rossz ebbőlna szempontból.
2023. ápr. 19. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!