Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Milyen egyetem mellett dolgozni?

Milyen egyetem mellett dolgozni?

Figyelt kérdés

Gondolkodom, hogy továbbtanuljak, de a szüleim már nem nagyon tudnak támogatni.

Van aki egyetem mellett dolgozik?

Mennyire nehéz a kettőt összeegyeztetni?



2023. ápr. 27. 11:24
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Szar.

De ha levelezo kepzesen vagy, akkor konnyebb osszeegyeztetni a munkat vele, viszont nyilvan tanulni igy is kell, tehat ez se konnyu.

Nappalin viszont sokszor szinte lehetetlen dolgozni, ha ugy vannak az oraid.

Szoval mindenkeppen levelezore menj, ha muszaj teljes allasban dolgoznod.

2023. ápr. 27. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Ez a dilemmám, mert a szak, ahova mennék nem indul levelezőn.
2023. ápr. 27. 11:34
 3/13 anonim ***** válasza:
32%

Hat egyetem mellett dolgozni nappalin ugy hogy teljesen nem tamogatnak, es magadat kell mar ugy eltartanod, azt felejtsd el.


Nem is kapnal elegendo penzt a melohelyrol, ha meg alberletbe is akarsz menni.


Az elso par felev raadasul a legnehezebb egyetemen, sok tantargy miatt is. Meg a vege is huzos szakdoga, szakmai gyak miatt meg ha van esetleges csuszasod.


A legtobben akik elmennek dolgozni nappalin azok poenbol/erdeklodesbol mennek plusz kapnak melle 40 000 - 60 000 forintot havonta ami lof*sz, de nekik nem is a penzert kell mert havi 300 000-at kuldenek minimum a szulok meg nagyszulok 150 000-ret, vagy jobb esetben egy egesz lakast vesznek neki.


Mert ugye alberletek mar dragak, utazasi koltsegek, kaja, kimozdulas haverokkal, ruhak, maganorvoshoz menni ha mondjuk fogorvoshoz kell vagy barmi, bulizni menjen, vegyen konyveket ha kell egyetemre, tudjon venni ruhakat, cipot, bedoglik a laptop akkor tudja elvinni szervizbe, netan ha ujat kell venni akkor tudjon venni, bedoglik a teloja, fulese, es meg sorolhatnam.


Meg akkor is ha koliba megy az illeto (persze ilyenkor lakast nem szoktak venni a gyereknek).


Szoval nappalira jarni ugy hogy ezeket mind te termeled ki, lehetetlen majdnem, ugy hogy meg el sem kezdted az egyetemet.

2023. ápr. 27. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Akkor vagy kihagysz 1-2-3 evet, addig dolgozol, otthon laksz es gyujtogetsz, vagy diakhitel, ha nappalira akarsz menni.


De tamogatas nelkul nehez nagyon sajnos.

2023. ápr. 27. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
79%

Nappali tagozaton szinte lehetetlen.

Ha találsz is olyan munkahelyet, ami tolerálja az órarended akkor a fizetés lesz annyi, hogy meghalni is kevés lesz.

Estin se indul? Melyik szak? Másik egyetemen sem indul más képzési formában? Diákhitel? Vagy legrosszabb esetben otthon maradsz, gyűjtesz későbbre és ha van biztos tartalékod folytatni az egyetemet.

2023. ápr. 27. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Jelenleg gyógymasszőrként dolgozom, gyógytornász szakot szeretném elvégezni.

Csak nappalin indul mindenhol.

2023. ápr. 27. 12:29
 7/13 anonim ***** válasza:
97%

Én BSc 1. évében nem dolgoztam. Időbe utólag belehondolva belefért volna.


Nyáron keztem dolgozni, kevés órában, de szakmait óránként 1000ft-ért. Kb 60k volt egy hónap. De nyáron otthon laktam. Illetve lett volna sokkal jobban fizető, de nem szakmai lehetőségem.

Ősszel (bsc 2. év) már 1500-at kaptam óránként (90k havonta)

Aztán lettek ösztöndíjaim is. Kolisként ebből lazán megéltem 2021-ben.

Most 1900/óra fizetésért dolgozom, heti 25-30 órát, de már végzek hamarosan. Tanulmányi ösztöndíjat mióta dolgozom kapok, bár az nem sok. (14-20k) plusz egyéb ösztöndíjak pl TDK-ra meg hasonlókra.

De jelenleg a 250k-ból megélnék.


Futárkodással meg ilyesmikkel is lehet sokat keresni és rugalmas. Szakmait nem hinném hogy találsz ezen a szakon, főleg úgy, hogy pénzügyileg megérje.


Kolit viszont simán kapsz, hiszen önellátó leszel.

2023. ápr. 27. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 NTBS ***** válasza:
49%
Fárasztó, de nem lehetetlen.
2023. ápr. 27. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Én dolgoztam Egyetem mellett de nagyon rossz volt. Az alatt az időszak alatt kétszer is kiégtem de konkrétan ilyen mély depresszió szinten. Főleg azért is mert a nyarakat nagyon megnyomtam aztán sokszor semmi másra nem maradt időm csak munkára, De azért természetesen vannak kiskapuk bár sok lemondással is alkalmazkodással jár. Mint például az, hogy kollégiumba költözöl. Azzal nagyon sokat lehet spórolni. Munka mellett azért elég nehéz egy ösztöndíjas tanulmányi átlagot összehozni úgyhogy azt őszintén Nem is ajánlom hogy hajtsa el mert az halálos. Azzal külön ne stresszeld majd magad.

Egyébként hogyha heti 20 órát dolgozol, és a munkáltatód leigazolja akkor egyéni tanrendre is mehetsz, asszem. Csak hát annak ugye nem sok értelme van mert nem jársz be az előadásokra gyakorlatra aztán úgy kb vizsgaidőszakban azt sem tudod mi fán terem.

2023. ápr. 27. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Nehéz de megoldható. Mindenképpen nézz utánna hogy milyen szoc ösztöndíjakat tudsz kapni, akár sima egyetemi, vagy bursa stb. Nem fizetnek halálra de 20-30 ezer forint extra azért nem rossz.

Első 1-2 félévet ki tudnád húzni koliban ami jóval olcsóbb majd bérelhetsz később esetleg szobát.

Próbálj releváns gyakornoki munkát szerezni, egyrészt jobban fizet mint a sima diákmunka, másrészt tapasztalat jól fog jönni.

Nyarakat pedig meg kell tolni 40 órás munkával.

2023. ápr. 28. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!