Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mik azok a szakmák, amiket...

Mik azok a szakmák, amiket home office-ban lehet dolgozni? És melyik iskolákban lehet ezeket tanulni?

Figyelt kérdés

#otthoni munka #Home Office #Szabadúszó szakmák
2023. máj. 4. 20:13
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Elméletben bármit tudsz otthonról végezni munkát, amihez nem szükséges a fizikai személyes jelenlét. Programozás, tanítás, könyvelés, újságírás, de akár egy ügyfélszolgálatos munka is... minden, aminél nem kell az, hogy a vevőiddel, ügyfeleiddel találkozz (pl. egy orvos), nem kell adott helyszínhez kimenned (pl. egy építkezésre) vagy nem igényel speciális, otthon nehezen kialakítható munkakörnyezetet (pl. egy labort vagy rendelőt).

A gyakorlatban ennél árnyaltabb a kép. Jelenleg az IT-ban dolgozóknál teljesen elterjedt a HO használata, a többi területen még inkább az a különleges, ha van lehetőség ilyen munkát végezni, még akkor is, ha a technika ezt lehetővé tenné. Ez persze a munkaerőpiacra vonatkozik, vállalkozóként úgy és ott dolgozol, ahogy és ahol tudsz. Nyilván egy iskolai tanár főszabály szerint nem taníthat HO-ban, de ha te magántanár vagy, és csak így vállalsz órákat... szíved joga.

2023. máj. 4. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ugyanazt tudom írni, mint az első, ez az adott helytől függ. Persze, vannak olyan szakmák, ahol lehetetlen otthonról dolgozni, például az egészségügy, de nagyrészt ez a cég és munkáltató döntése. Én marketinges vagyok és otthonról dolgozom, ahogy mindenki más a területemről a cégnél, de rengeteg más marketinges dolgozik irodában. Az ügyfélszolgálatosok sokszor dolgoznak otthonról, legalábbis én gyakran tapasztaltam, hogy azoknál a pozícióknál jellemző a home office vagy a hibrid. Jelentkeztem anno a Wolthoz ügyfélszolgálatosnak, ők irodában dolgoznak, de műszakos munka, és van lehetőség az éjszakát home office-ból csinálni. Jelentkeztem anno telekommunikációs területre két különböző cégnél is, az egyiknél heti kettő home office volt, a másiknál 100 százalék.
2023. máj. 4. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Informatika, programozás. Legtobb home officos meló ilyen
2023. máj. 5. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!