Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Pázmány önköltségesre áthelyez...

Pázmány önköltségesre áthelyezés/szakdoga féléven kívül?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Kaptam ma egy e-mailt, hogy következő félévtől csak önköltségesen folytathatom a tanulmányaimat, mert felhasználtam a támogatott féléveimet. Természetesen nem szeretnék visszamenni extra félévre, viszont felmerült bennem egy kérdés.


Ebben a félévben még nem tudtam leadni a szakdolgozatomat. Már dolgozom rajta, de csak a következő címbejelentőre és leadásra fogok elkészülni vele. Azt tudom, hogy az aktív félév nem feltétele a szakdolgozatírásnak, de ebből a szempontból problémát jelent majd az önköltségesre való áthelyezés? Ha jövő félévben nem jelentkezem be sem aktív, sem passzív félévre, akkor ugyebár nincs miért tandíjt fizetnem, de a szakdolgozatleadásra attól még jelentkezhetek, igaz? Vagy ez hogy működik?


Bocsi, hogy itt értetlenkedem, de a konzulensem már egy ideje nem válaszol.



2023. máj. 16. 15:29
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha a jovo felevben nem jelentkezel be aktiv felevre, de még nem vegeztel a tanulmanyaiddal, akkor valoszinuleg automatikusan passziv feleves leszel. Vagy egyaltalan van még valami kurzus, amit fel kell venned? Pl. a szakdolgozattal kapcsolatos kurzus? Mert ha igen, akkor a legutolso felevben az önköltséges hallgatók a legtöbb intézményben fizethetnek a felvett kreditszam alapjan. Meg van hatarozva a kreditertek (Nalunk azt hiszem, 5 ezer ft. jelenleg 1 kredit.) De ha mar nincs tantargy,vagy kurzus, amit fel kellene venned, akkor meg kellene kapnod az abszolutoriumodat. Amennyiben ennek feltetele a szakdolgozat leadasa, akkor ugye most még nem tudod megkapni. Az egyaltalan nem baj, ha csak egy kesobbi felevben adod le a szakdolgozatodat, termeszetesen leadhatod kesobb is. Es utana elvileg kapsz abszolutoriumot arrol, h elvegezted a tanulmanyaidat, es mar csak a zarovizsgad van hatra. De sajnos ez a dolog az abszolutoriummal kapcsolatban minden egyetemen egy kicsit maskeppen mukodik, ezert a TO-t kellene megkerdezned, h konkretan mi lesz Veled a kovetkezo felevben. Ha semmilyen targyat nem kell felvenned, nyilvan nem kell fizetned sem. De valamilyen statuszodnak lenni kell az egyetemen addig, amig nem adjak ki az abszolutoriumodat. Igy a leiras alapjan valoszinuleg vagy passziv leszel, vagy ha valami szakdoga kreditet fel kell venned, akkor aktiv, de akkor igenyelj kreditalapu tandijfizetest, amennyiben van ra lehetoseg nalatok. Es az intezmenyed TVSZ-át nezd meg, h mit ir az ilyen esetrol, mert abban eleg egyertelmuen benne kellene, h legyen a valasz. Ha nem talalod, akkor irany a TO. A kozvetlen es kozvetett tapasztalatom szerint a konzulenseknek ritkan van fogalmuk a szabalyokrol :-)
2023. máj. 16. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Megtalaltam Neked:


[link]


A 33. oldaltol lesz erdekes szamodra. (A végbizonyítvány... és társai)

2023. máj. 16. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
A TVSz szerint a szakdolgozat megirasa nelkul kiadhato nalatok az abszolutorium. Tehat ha nincs mas targyad, akkor szolj a TO-n, h allitsak majd ki a vegbizonyitvanyt, es akkor megszunik hallgatoi statuszod. (De a rendszer sztem figyelmezteti oket ugyis.) Ebben az esetben sem aktiv, sem passziv feleves nem leszel mar. Az abszolutorium kiadasatol szamitott ket evig pedig mindenfele kerveny nelkul jelentkezhetsz zarovizsgara.
2023. máj. 16. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2023. máj. 16. 16:46
 5/6 anonim ***** válasza:
Én a PPKE ITK-ra járok, nekem március közepéig kellett jelezni, hogy a félév végén abszolválni szeretnék. Könnyen lehet, hogy már nem tudsz abszolválni, ha ezt nem tetted meg te is.
2023. máj. 16. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
A weboldalon azt írják, hogy azért kell külön szólni, hogy NE abszolváljanak (ha megvan a 180 kredit és a kötelező tárgyak), ha még maradni akarsz elvégezni a minorod pl. Ezzel a félévvel nekem meglesz a 180 kredit és a kötelező tárgyak is, az tudtommal azt jelenti, hogy automatikusan végeztem.
2023. máj. 16. 19:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!