Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Gimnáziumot keresünk Debrecenb...

Gimnáziumot keresünk Debrecenben; melyiket ajánljátok ha az orvosi egyetem a cél később?

Figyelt kérdés
Most 7.-es,nem rég költöztünk ide,de előre terveznénk.

2023. máj. 17. 19:22
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Fazekas, Tóth Árpád a világiak közül. De vannak erős egyháziak is, csak azokat én nem ismerem annyira.
2023. máj. 17. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
79%
A Fazekas, a Tóth Árpád, a Kossuth és az Ady tavaly benne volt a legjobb 100-ben az országos listán. Az első háromból szerintem bármelyik jó lehet. Az Ady inkább művészet/színészet vonalon jó, ahogy én hallom. A Fazekas matekból nagyon erős. Az egyháziak nem tudom elegek-e az orvosira. Szerintem az erősebbek is inkább középkategória felső része. Refi talán, onnan konkrétan volt akiről tudom, hogy bejutott, viszont többeknek nem sikerült. A sajátom oda járt, majdnem mindenki egyetemre ment az osztályából, bár nem az orvosira. A szellemisége viszont nagyon megosztó lehet. Az én gyerekem nagyon szerette, de ő itthon is ebben az értékrendben nőtt fel és nem volt kollégista. Így számunkra ez egy védett burok volt. Aki nem szereti ezt az egyházi vonalat, az inkább ne menjen ide.
2023. máj. 17. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
11%
Ez igen 😂 meg csak 7-es de már is orvos akar kenni. Szerintem szálljatok Léna földre. Amúgy teljesen mindegy csak tanuljon ha jól tanul es komolyan veszi a gimit bárhonnan jelentkezhet az orvosira. Amúgy az Adyt ajanlom meg a csokonait esetleg Fazekas
2023. máj. 17. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
34%-os…ha a családban mindenki medikus,nem mehet a gyerek Nasa kutatónak vagy angol szakos tanárnak,mivel nem ebben nőtt fel.
2023. máj. 18. 07:31
 5/10 anonim ***** válasza:
84%

Az Ady is nagyon jó, csak nem a ti elvárásaitokra.

A Fazekas matematikában bivaly-erős.

A Tóth Árpád magas általános szint, kiváló nyelvoktatás.

A Kossuth a Debreceni Egyetem Gyakorló Gimnáziuma...

2023. máj. 18. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
#4: Ugyan már miért nem? Én ismerek olyan orvost, akinek a lánya tanító lett, úgy, hogy a családban egyetlen pedagógus sem volt. Egy hetedikesnek a személyisége annyira fejletlen, hogy még nem tudja biztonsággal eldönteni, mi az a pálya, amelyben jól érezné magát. Még 18 évesen sem könnyű ez a választás. S ha családi elvárásnak megfelelve végigcsinálja az orvosit, s végzés után egy évvel rájön, hogy ez a pálya mégse neki való, mihez kezd majd? Elhasználta az állami féléveit, aztán fizethet, hogy átképezze magát.
2023. máj. 18. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Semmi baj nincs azzal, ha orvosnak akar menni, hajrá, de miért ne mehetne fizikusnak, vagy történésznek, vagy angoltanárnak ha az akarna lenni? Nehogy már a szülei a saját foglalkozásukat erőltessék rá.
2023. máj. 18. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Erőltetésről soha nincs szó.Egy álma,melyet ő szeretne.Nem a család.A gyerek dönt,a szülő támogatja.De az biztos,hogy még bármi lehet,az még hosszú idő.
2023. máj. 18. 10:36
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Én most végeztem az Adyban, erősen reál beállítottságú vagyok, mérnökire megyek innen. Több embert is ismerek, akik orvosira készülnek , több évfolyamról is. Az osztálytársam biológia-fizika párból emeltezik, a 11.-esek közül biológia-kémia faktost ismerek. A biológia faktok mindegyik tanárnál erősek, a kémia viszont nem a legjobb. A fizika tanárok faktjai is nagyon jók.

A nyelvoktatás nagyon erős, én hatosztályos tagozatra járok, az osztályom minden tagjának van legalább egy középfokú nyelvvizsgája, de jellemzőbb a felsőfokú vagy a két közép. A többi tagozatnak még nyelvi előkészítője is van.

A művész/színész vonal kezd kiveszni. Drámásokból már csak egy fél osztályt indítanak, a másik fele emelt németes.

A tanárók túlnyomó többsége kiváló (nyilván ki lehet fogni rosszabbakat is), gyerekközpontúan tanítanak.

A hatosztályos a legerősebb reál tárgyakból, de a többi tagozat is korrekt alapot ad, faktokon pedig már együtt vannak az osztályok.

2023. máj. 18. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Egy középxar gimiből mentem orvosira, több társammal együtt. Jesszus. Nincs ilyen igazából, hogy "orvosira legjobban felkészítő iskola". Ha jó biosz és kémia oktatást akar, akkor menjen olyan gimibe, ahol van biosz-kémia tagozat.
2023. máj. 18. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!