Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Orvostanhallgatók, ti milyen...

Orvostanhallgatók, ti milyen könyvekből készültök fel patológiára?

Figyelt kérdés

Eddig csak az alábbiakat tudtam beszerezni:


Sótonyi Péter - Igazságügyi orvostan

Robbins - A patológia alapjai

Jay Dix - Color Atlas of Forensic Pathology


Ha esetleg tudnátok még ajánlani, azt megköszönném.



2023. máj. 20. 15:56
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Én a Robbinsból és Matolcsy prof. előadásjegyzeteiből tanultam anno. A Sótonyi és a Dix ehhez nem túl hasznos, mert az igazságügyi orvostan egy teljesen külön tárgy lesz majd.
2023. máj. 20. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
6%
A gyenge képességűek készülnek külön könyvekből. Én csak és kizárólag egyetemi jegyzetekből valamint tudományos publikációkból és hivatalos patológiai jegyzőkönyvekből készültem fel. Igaz én nem egy átlagos képességű magolós orvostanhallgató voltam aki megy a dohos lerobbant rendelőbe háziorvosnak vérnyomást méregetni meg hallgatni az öregasszonyok panaszát, hanem egy top éltanuló csávó aki kutatólaboratóriumban praktizált és valódi kutatóprofesszor lett.
2023. máj. 20. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Két patológiaintézet van. Nagyban függ attól, hova kerülsz. Az I-es inkább Matolcsy professzor előadásait kéri vissza, de azokat nagyon, a II-es patológiaintézet elvárása komplikáltabb kérdés, mert mi nem igazán jöttünk rá. Egyébként a hivatalos tankönyv a Robbins-féle. Az igazságügyi orvostan egy ötödéves tantárgy...
2023. máj. 22. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!