Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha az MSc szakomon van olyan...

Ha az MSc szakomon van olyan kurzus, amelyet (vagy azzal megegyezőt) elvégeztem BSc-n, akkor milyen lehetőségeim vannak?

Figyelt kérdés

A választott MSc szakomon (regionális és környezeti gazdaságtan) több olyan tárgy is van, melyeket gyakorlatilag elvégeztem BSc-n (földrajz). Ilyen esetben is fel kell vennem ezek a kurzusokat? (Feltételezem egyébként igen, de gondoltam megkérdezem hátha van olyan lehetőség esetleg, hogy elvégezhetek helyette mást mondjuk.)


Köszi a válaszokat!



2023. máj. 20. 21:58
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

El tudod őket fogadtatni, de ahhoz több kritériumnak meg kell felelniük az elvégzett tantárgynak.


Ezt fejből nem tudom, de hasonló problémával ment egy ismerősöm egy másik egyetemre és ott valami olyasmi szabály volt, hogy ha a leadott anyag bizonyos %a megegyezik a másik egyetemen lévő tantárggyal, akkor elfogadták neki.


Szerintem az adott egyetemnél kéne érdeklődnöd.

2023. máj. 20. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos vannak egyetemek, ahol a BSc szintű krediteket automatikusan beszámíthatatlannak veszik az MSc képzésekben, még akkor is, ha a tematikák között megvan a 75%-os egyezés. Ennek egy emailben utánaérdeklődhetsz a tanulmányi osztályon.
2023. máj. 21. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!