Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egyetemre tényleg igaz ez?

Egyetemre tényleg igaz ez?

Figyelt kérdés

Tényleg olyan az egyetemi élet ahogy a filmekben ábrázolják?

Leginkább a bölcsész tudományi szakra vagyok kíváncsi.



#film #egyetem #lány #iskola #buli #Bölcsész tudomány
2023. máj. 25. 21:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
22%
Igen valóban ez a valóság ahogy a filmekben és a mémekben ábrázolják a bölcsész szakot végzetteket - valóban nem tudnak elhelyezkedni a szakmájukban és a legtöbben McDonaldsban vagy betanított munkásként végzik. Szóval komoly valóságalapja van a filmekben szereplő közhelynek.
2023. máj. 25. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
90%

"Tényleg olyan az egyetemi élet ahogy a filmekben ábrázolják?"

. Ezt így miért nem lehetett a kérdésbe beírni?


Egyébként melyik filmek? Nem biztos, hogy ugyanazokat nézzük.


De feltehetően nem igaz.

2023. máj. 25. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
90%
Amreikai filmekben látsz olyat, hogy csupa vidámság és buli. Igen ott a sok névtelen egyetemen ezt meg lehet csinálni, de komoly egyetemen ott sem és itthon sem. A bölcsész szakok nagy része pl. a nyelvszakok, tanárszak, nagyon sok felkészülést igényel, csak aki nem járt oda, az képzeli könnyűnek. Magas a lemorzsolódás is.
2023. máj. 25. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
91%

#4: csak a primitív bunkók hívják így.

És nem, nem végzi el bárki, ugyanakkor alig ismerek valakit, akinek gondja lett volna az elhelyezkedéssel

2023. máj. 25. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Nem véleményt kérdeztem a szakkal kapcsolatban szerintem, szovegertesi problemak merultek fel néhány embernel ahogy látom 😃
2023. máj. 25. 21:57
 6/11 anonim ***** válasza:
73%

#6 Kicsit ironikus hogy ezt a reakciót azután írod miután képtelen voltál feltenni normálisan egy kérdést megfelelően specifikálva a részleteket. Idézem a kérdésed így hangzott:


"Tényleg olyan az egyetemi élet ahogy a filmekben ábrázolják?"


Mégis honnan találjuk ki, hogy az "olyan" szó alatt mire gondolsz és milyen kontextusban szeretnéd összehasonlítani az egyetemi életet a filmekben ábrázoltakkal?


Nem gondolatolvasók vagyunk hanem a kérdésre próbálunk maximálisan kielégítő válasszal szolgálni, viszont ha a kérdés nincs megfelelően specifikálva (mint jelen esetben) akkor előfordulhat hogy a válaszolók nem teljeskörű válasszal szolgálnak. Úgyhogy ajánlom hogy legközelebb vedd a fáradtságot és értelmesen fogalmazd meg a kérdésedet ne csak ideböfögd specifikálatlanul a részleteket, főleg ha bölcsész szakra készülsz azért elvárható lenne hogy ennyi készséggel rendelkezz!

2023. máj. 25. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Teljesen egyértelmű szerintem mire gondolok ez alatt, felesleges szőrszálhasogatás 😃

Nem kötelező válaszolni sem egyébként ha "nem egyertelmu" a kérdés ami felettébb érdekes mert ahogy látom valakinek érthető volt.

Egyértelmű, hogy nem arra gondoltam a kérdésemben, hogy McDonald's-ban végzik e diploma megszerzése után.

Menj inkább futni egyet szerintem! 😃

2023. máj. 26. 07:53
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Amerikai rendszer alapból más mint a magyar. Nálunk az egyetemi sport pl nem igazán játszik az emberek életében szerepet.


Bulik vannak, főleg első félévben amikor még nincs tisztában az ember a következményekkel, de a valóságban a házibulik elég ritkák, vagy és amikor van akkor is sok esetben csak egy kisebb társaság jön össze valakinél.

2023. máj. 26. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
94%

Egyetemfüggő. Én pl egy széttagolt egyetemen kezdtem, semmit sem éreztem az egészből... Kb jöttem-mentem, nem volt nagyon közösségi élet.


De mondjuk egy Corvinus/ELTE/BME, ahol adott egy hatalmas campus és rengeteg program, tud hasonló hangulatú lenni, igen.

2023. máj. 26. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
84%
Nem olyan mint az amerikai filmekben. Nincsenek házi bulik, sok koliban van egy nagyterme ott szoktak menni a bulik, illetve a legtöbb koliban van külön kocsma is. Rengeteg kolin kívüli kocsma van, ahová főleg egyetemisták járnak. A bulik nem olyan durvák mint amilyennek az filmekben ábrázolják.
2023. máj. 27. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!