Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha Digitális kultúrát tanulok,...

Ha Digitális kultúrát tanulok, akkor érettségizhetek informatikából?

Figyelt kérdés

Utálok keresgélni, mert elkezdem és rám szakad milliónyi dolog.


Szóval egy ideje érdekel az informatika, a gépek, mégse azt választottam faktnak. Olyan vagyok hogy ha már valamibe belekezdtem végigviszem, így a földrajz fakultáción maradok. Jövőre kétlem hogy engednék felvenni mert a matekot minden matekosnak muszáj, hogy legyen +1 óránk készülni érettségire. Az így is 3, mikor 2 az engedett.


Az első kérdésem, az a fő. Általános gimnazista osztályba járok, 11. osztály. Ezért digi kult. van, de az infó faktosok az infó érettségire készülnek..gondolom. Tudom hogy van mind2 érettségi fajta is, de inkább megkérdezem.


A 2. kérdés az lenne hogy mivel nem járok faktra, jövő májusig feltudnék készülni, egyedül, itthon középszintűre? Elég sok idő, de ez lenne a 6. tárgyam. Ezzel mondjuk csak 5-öt kéne tanulni mert emelt angolra nem tervezek oly sokat készülni.


Az órákon igazából csak Word, Excel és weboldal készítés volt. Az utolsó elég rég.


Megjegyzés: Mivel a matek és infó tanár túl gyorsan tanít, jobban is járok azzal hogy magamtól dolgozom fel az anyagot. Tapasztalat.



2023. máj. 29. 14:48
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
93%
2024-től már nem lesz informatika érettségi, csak digitális kultúra. (A digitális kultúra lesz igazából az új informatika, szóval a faktos osztálytársaid sem info érettségire készülnek, hanem digitális kultúrára.) Októberben lesz utoljára mindkettő, de középiskola alatt csak olyan tárgyakból tehetsz érettségit amit legalább 2 évig tanultál. Szóval ha esetleg nyáron önállóan fel is készülnél az informatikára, akkor sem tehetnéd le októberben, mert nem tanultad 2 évig a suliban és ezért nincs belőle év végi osztályzatod.
2023. máj. 29. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Én 9-ben,10-ben informatikát tanultam, idén már nem volt.

Fakultáción mást tanultam.

Jövőre szeretném a digitális kultúrát választani fakultációnak.

Akkor érettségizhetek abból?

1 es válaszoló tudnál nekem erre válaszolni?

2023. máj. 29. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
85%
Az informatikát átkeresztelték digitális kultúrára. 2024-től ebből tudsz érettségizni még akkor is ha te csak informatikát tanultál. Egy picit más lesz a törzsanyag. Ha jól tudom akkor középszinten nagyobb hangsúly lesz a programozáson. Jó lenne ha erről megkérdeznéd a tanárodat.
2023. máj. 29. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
72%
Persze, beszéltem a tanárral. Nyár végén megyek osztályozóvizsgára.
2023. máj. 29. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

#2: Én még a régi rendszerben tanultam, így nem tudom pontosan hogy lett bevezetve a digitális kultúra. Elvileg 2020-tól felmenő rendszerben már csak ezt tanították, de ha 9. és 10. osztályban nektek még informatika volt, akkor szerintem azt el kell fogadniuk a digitális kultúra jegy helyett.

A követelmény eléggé el fog térni az eddigi info érettségitől, úgyhogy a vizsgakövetelményt érdemes elolvasni.

2023. máj. 29. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
0%

"Utálok keresgélni ... Általános gimnazista osztályba járok ... digi kult. van..."

Akkor a legegyszerűbb megkérdezni a digi kult.-tanárodat.

2023. máj. 29. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem érettségizhetsz. Előrehozottan is csak a digitális kultúrát választhatod. Ha digitális kultúrát tanultok, akkor kötelezően kellett lennie programozásnak is. A két tantárgy érettségije jelentősen különbözik, nem csak átnevezés történt.
2023. máj. 29. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
45%

#1

Majdnem igazad van, de ezt a "csak olyan tárgyakból tehetsz érettségit amit legalább 2 évig tanultál" dolgot rég ideje lenne elfelejteni, mert utoljára 2004-ben(!) volt érvényes.

2023. máj. 29. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
57%

Nem kötelező egy tantárgyat két évig tanulni, elég ha két év végi jegyet szerzel belőle. Ezt osztályozó vizsgával is meg lehet megszerezni.


Osztálytársam NKE-re jelentkezett, ahova követelmény volt, hogy egy adott tantárgyból érettségizzen. A mi iskolánkban ezt nem is tanítják, így magán úton, 12. szeptemberében kezdte el tanulni, 5 hónap alatt (!) felkészült 2 év anyagából, levizsgázott 5-ösre, és a mostani vizsgaidőszakban már emeltezett belőle.

2023. máj. 29. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
53%
Nem, nem két évi jegy kell. Pontosan annyi kell, amennyit a helyi tanterv előír a vizsgázónak. Ez lehet egy, lehet négy. Egyszerűbb elolvasni a jogszabályt, mint tippelgetni hallomások alapján.
2023. máj. 29. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!