Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szerintetek melyik érné meg...

Szerintetek melyik érné meg legjobban, állatorvosi, orvosi vagy a fogorvosi?

Figyelt kérdés

főleg elhelyezkedés, fizetés, munkalehetőségek körülmények, stressz stb alapján

én mindegyiket szeretném, hiszen leginkabb a mutetek gyogyszerek erdekelnek es azok mindharomban megtalalhatoak

koszonom



2023. máj. 29. 19:27
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Orvosi nyilván a legkiemelkedőbb fizetés terén, viszont talán a legtöbb stressz is ebben van.

A munkalehetőségek végtelenek itthon és külföldön is, hiszen orvosokból soha az életben nem lesz elég/sok.

2023. máj. 29. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
90%

Állatorvosi szerintem max akkor éri meg ha nem kisállatorvos szeretnél lenni, mert abból rengeteg van és nehéz elhelyezkedni ezen a területen. Itt a fizetés elég diverz lehet attól függ, hogy milyen területen tudsz elhelyezkedni.


Általános orvosként elég jól keresnél, munkát találni sem nehéz, de mire szakorvos leszel az rengeteg idő, rezidensként még évekig a kuli munkát fogod csinálni és szerintem a három közül ez a legstresszesebb.


Fogorvosival is jól lehet keresni, sokkal kisebb stresszel jár mint az általános orvosi, de itt az elhelyezkedés nehézkes, illetve a szakképzést ha jól tudom magadnak kell fizetni.


Én azt tanácsolom, hogy próbálj meg elmenni diákmunkára/önkénteskedni mindhárom területre és úgy már könnyebb lesz eldöntened, hogy melyik áll közelebb hozzád. Hiába orvosi mindegyik, nagyon különböző szakmák és nem biztos, hogy gyakorlatban is tetszeni fog az, ami elméletben érdekel.

2023. máj. 29. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
9%

Szerintem az orvosi, mert ott szakosodhatsz kevésbé gyomorforgató irányban.


Fogorvosként lehet, hogy jó a lóvé, de bsszus 8 órában idegenek szájában turkálni?!

Állatorvosnál ugyanez, csak belekben is wwá, én ezeket nem csinálnám!

2023. máj. 29. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
73%
Nem tudom miért pontoztok le. Nálunk 20.000 ft egy állatorvosi vizsgálat, és nincs a városban egy normális állatorvos sem. Szerintem holnap nyitsz egy rendelőt, és tele lesz a váró.
2023. máj. 29. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
91%

A fizetés mindháromnál jó minden hír ellenére, és mindhárom stresszes is rendesen. Az állatorvosok többsége vállakozó, elég húzós fenntartani és menedzselni egy praxist, és az sem igaz hogy a felelősség nem olyan nagy. Ha kinyírod az értékes tenyészkutyát, mélyen nyúlhatsz a zsebedbe... Az orvos/fogorvos meg egy kutya, elég stresszes alapból.


Azon viszont érdemes elgondolkodni hogy mi a motivációd, mert ha elsődlegesen a pénz, akkor nem lesz egyszerű végigkínlódni egyiket sem.

2023. máj. 30. 05:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
55%
Gyógyszerészeti?
2023. máj. 30. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Állatorvosokkal beszéltem, többször voltam már segíteni egynél, és azt mondta, hogy sok helyen keresnek állatorvosokat. Viszont rengeteg rendelőt látok, nem tudom honnan lenne pénzem nyitni egy sajátot, gépeket beszerezni...

Nyilvan nem a pénz a fő motiváció, senki nem megy azért ilyen irányba mert csak meg akar gazdagodni, akkor mást keresnék. Azonban álszentségnek tartom azt mondani, hogy a pénz nem számít, főleg ilyen szakmáknál, ahol önerőből gépeket kell beszerezni, rendelőt fenntartani stb.

Időbeosztáson is gondolkodtam.

Gyógyszerész is be van írva felviben, viszont arról sok jót nem hallottam. Patikában nem szeretnék dolgozni, kutatás érdekel, csak ott nem nehéz elhelyezkedni?

2023. máj. 31. 22:23
 8/9 A kérdező kommentje:
5-ös ui.: még így is, hogy nem a pénz miatt szeretném se lesz egyszerű egyetem :)
2023. máj. 31. 22:24
 9/9 anonim ***** válasza:
Szia, végül melyiket választottad? :)
dec. 15. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!