Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szükséges emelt történelem...

Szükséges emelt történelem érettségi?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Interneten néztem az egyetemi képzéseket és ott volt, hogy az igazságügyi igazgatási szakon kell egy emelt szintű érettségi, ami lehet matek, magyar stb. És megnéztem a jogász képzést is, ahol felvételi követelmény történelem emelt érettségi és még egy tantárgyból emelt érettségi.


Azt olvastam, hogy az igazságügyi igazgatási szak után tovább lehet menni jogász szakképzésre (de, ha jól tudom, akkor egyből lehet arra is menni). Ha ezt csinálom, akkor is kell történelem emelt érettségi vagy akkor nem szükséges?


Előre is köszönöm a válaszokat😀🥰



2023. jún. 2. 20:04
 1/9 anonim ***** válasza:
4%
Igen, akkor is kell. Nyilván. Hisz különben nem vesznek fel.
2023. jún. 2. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Én most megnéztem a jogász követelményeket, és nem látom hogy két emelt szintű érettségi kellene hanem csak egy, ahogy eddig is.
2023. jún. 2. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
85%
Ha elvégzel egy akármilyen szakot és utána másik szakra jelentkezel, általában a diplomád eredményét nézik, nem az érettségidet.
2023. jún. 2. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

#2-nek igaza van, jogász szakra egy emelt kell. :)

[link]


A jogász és az igazságügyi igazgatási szak érettségi követelményei között az a különbség, hogy a jognál a törit mindenképpen nézik, és ahhoz kell még egy tárgy, az igazságügyi igazgatásihoz pedig a töri helyett mást is választhatsz, tehát nem nagy baj, ha esetleg nem sikerül annyira jól a törid.


[link]

2023. jún. 3. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

[link]


Itt azt írták hogy történelem ÉS angol nyelv vagy francia nyelv stb.


Ebből gondoltam, hogy két emelt érettségi kell.


Mégegyszer köszönöm a segítséget😀

2023. jún. 3. 12:39
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Igen, mindig két felvételi tárgy van, de felvin látod, hogy közép vagy emelt szint kell belőle. :)


pl. a jogásznál: "Az alábbi érettségi tárgyak közül legalább egyet emelt szinten kell teljesíteni."

Itt a törit mindenképpen nézik, a másik tárgyat pedig a listáról választhatod, mindegy melyik. És csak az egyikből kell emelt, töriből se kell, ha nem akarod. :)

2023. jún. 3. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
71%

Emelt törire érdemes nagyon ráfeküdni, mert akinek nem megy azt szétszedik a jogtöris tárgyak. Nehéznek nem nehéz, de érettségi anyaghoz képest aránytalanul mennyiség. Ettől függetlenül nem kell félni tőle, mert azért nem olyan vészes. Feküdj rá nagyon az emelt törire, és legyél belőle igen tájékozott, meg fogod hálálni magadnak, mikor bekerülsz.


Én ajánlom, hogy emeltezz töriből. A pontokat megdobja és adni fog egy biztos alapot, hogy könnyebben teljesíts egyetemen. Nincs kellemetlenebb érzés annál, ha egyetemen kell néha utána nézni 1-2 dolognak gimiből, mert értékes időt rabol el.

2023. jún. 5. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
78%
Egyébként igen, egyetértek a 7-essel. Az erős töri alap nagy előny ezen a területen. Ha nem emeltezel, akkor lehet nem lesz túl nagy motivációd elmélyedni benne, az emelttel meg kénytelen leszel. :)
2023. jún. 6. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Én töriből közepet csináltam, angolból emelteztem, és előbb bölcsész szakot végeztem, utána mentem jogra ahol a diploma alapján számolták a pontjaimat mert úgy kedvezőbb volt. Semmi hátrányom nem származott belőle hogy nem emeltet csináltam történelemből, ráadásul a közép is akkor már 3 éve volt. Az első évben még profitálhatsz belőle valamennyit egyetemes és magyar jogtöriből, de főleg a jogfejlődésre fókuszálnak és szinte semmi hasznukat nem fogod venni a rákövetkező 8 félévben.
2023. júl. 12. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!