Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » BME vagy ÓE villamosmérnöki?

BME vagy ÓE villamosmérnöki?

Figyelt kérdés
Most felvételizek alapképzésre, és még van lehetőségem módosítani a sorrenden. Nyilván nincs tökéletes választás, mert hallottam jót és rosszat is mindkettő képzésről, de meghallgatnék még néhány véleményt.
2023. jún. 2. 22:59
 1/9 anonim ***** válasza:
38%

Ha már némileg tájékozódtál, akkor gondolom az alap pro és kontrákkal tisztában vagy, nem részletezném őket.


Annyit tudok mondani, hogy a BME-et csak akkor válaszd, ha ott el is végzed az MSc képzést, mert tudtommal a BSc képzésük sokkal kevesebb reális kompetenciát ad, mint a Kandó BSc képzése (munkabeli visszajelzések alapján). A Kandón mondhatni "kerek" a BSc, sok laborral és olyan tantárgytematikákkal, amik szépen lefedik a szakmát. A BME-s alapképzésen erős elméleti alapozást kapsz rengeteg olyan dologból, amik csak az MSc-n érnek be, anélkül csak extra megterhelés volt, a gyakorlatias szemléletmód kialakításának rovására. A Kandós oklevél BSc szinten viszont önmagában is erős, ha az jó eredményű.


DE egy vérbeli mérnöki diploma továbbra is 3+2 éves, tehát jó tanulmányi útnak mondják azt a verziót is, hogy egy Kandós BSc + BME MSc.


(Amúgy én Kandós BSc+MSc kommbóval rendelkezem, és igazán nincs okom panaszra a szakmámban sem elismertség, sem pedig pénz tekintetében.)

2023. jún. 2. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
23%
A BME az ország elsőszámú műszaki egyeteme (és a nemzetközi mezőnyben még ez is bóvlinak számít). Ezt írnám be az első helyre, és utána amint tehetném, meglógnék Erasmussal külföldre egy évre, utána pedig normálisabb egyetemre mesterszakra (TUM, ETH Zürich stb.).
2023. jún. 3. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
75%
Engem előre tudom, hogy le fognak pontozni, attól még megírom. A BME lehet, hogy a legerősebb, csak semmit nem érsz vele, ha egy félév után kivágnak matekról, meg felesleges tárgyakmal sz.patnak. Ezek a mérnöki szakok annyira keresettek, hogyha valami utolsó utáni zugfőiskolán végeznéd el, akkor is kapkodnának érted, mert pl vidéken mifelénk is úgy kell halászni pl. a villamosmérnököket. Én az Óbudait venném előre, szerintem az is nagyon színvonalas, rangsorban a BME mögött van valahol, sok szempontból lehet jobb is. Mármint nem szivat rommá, megvan a múltja, képzés színvonala ugyanúgy stb. Szóval a második válaszoló kicsit elrugaszkodott a valóságtól, Magyarországon vagyunk, jóhogy nem a Harvardra vagy a MIT-re küldenéd xD. Itt egy munkáltatónál már az is nagy szám ha valaki a nevét le tudja írni, nem kell ide külföldi egyetem xS Sz.rrá keresed magad a legszínvonaltalanabb egyetem villamosmérnöki diplomájával is.
2023. jún. 3. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
40%
Alapvetően a kérdés az hogy mi a célod a diplomával. Hakésöbb kutatni szeretnél, egyetemi előado lenni, stb akkor BME, ha olyanterveid vannak hogy egy céghez elmész rajzolni, árajánlatokat késziteni akkor az ÓE is tökéletes.
2023. jún. 3. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
77%

Amelyik közelebb van. Ha sanszos, hogy hamarabb állsz munkába, minthogy végeznél (ami egy valós eshetőség), akkor inkább oe, mert ott tudod folytatni levelezőn munka mellett.


Mindkettő egy jó egyetem egyébként, jó képzéssel.

2023. jún. 3. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
65%
Hm, én oe-s voltam/vagyok, mégis átjárok a bme-re tanítani. Semmiről nem maradtam le a tudományos életben csak azért, mert nem a bme-t választottam. Az oe volt két utcára, szóval részben abszolút kényelmi döntés volt, de Szeged után ez kb az első hely, ahol erősebb az egészségügyi/bionikai vonal, nekem ez volt a másik döntő szempont.
2023. jún. 3. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
79%

Majdhogynem teljesen mindegy, mivel mindkettő egy megbecsült képzés a magyar piacon (külföldön is max ezt a kettőt ismerik Magyarországról, de inkább csak mint "magyar egyetem" - ha egyáltalán nézik, és inkább a tapasztalataidra hagyatkoznak a felvételkor). Más szemléletmódot kapsz mindkét intézmény képzésén, de a nap végén úgyis az számít, hogy lehetőleg jó eredménnyel végezz, hogy mennyire érdekel a szakma és mennyire vagy hajlandó képezni magad tovább, plusz főként a "szociális" készségeid még azok, amik egy jó fizetéshez vezetnek.


Mi speciel öten vagyunk egy csapatban, mi hárman volt műegyetemesek, és két volt kandós kolléga, nagyon jól össze vagyunk csiszolódva, a bérezésünkben lényegileg semmi különbség.

2023. jún. 3. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
74%
Sajat véleményem szerint az első munkahely után a gyakorlati tapasztalatok és egyéb soft skillek fontosabbak lesznek mint a végzés helye. Vezetői meg hasonló pozícióban meg sokkal fontosabb lesz az ember, lehet hogy egy bsc-s mérnök aki karakánabb, embereket irányítani kepes , terhelhetőbb tipus az alkalmasabb lesz mint egy msc vagy doktori végzettségű mérnök. De egyébként egy allasinterjun egy gyengébb egyetemet végzett ember is kerülhet elonybe, ha mondjuk utolsó évében szerzett egy év gyakornoki tapasztalatot. Az sztem többet ér mint a papír. Persze két hasonló pályakezdo jelentkező között lehet, hogy a nevesebb egyetemen vegzot veszik fel. Persze itt meg bejön a bérigény dolog, meg egyéb rengeteg más is ami miatt egy ilyen kérdést teljesen nem lehet megválaszolni.
2023. jún. 4. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
55%
Annyi a titok,hogy elmész gyakornoknak.Szakmai tapasztalatnál nincsen fontosabb ezekben a szakmákban.Diploma helye másodlagos.Talán első gyakornoki helynél lehet jelentősége 0 tapasztalattal.De úgyis ha sokra jelentkezel ilyen pozik közül általába felvesznek vhova ha szimpatikus vagy.Onnantól meg sinen vagy.Én is most kaptam nagyobb multinál helyet és másik jelentkezők helyett azért engem vettek fel,mert már volt tapasztalatom.
2023. jún. 10. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!