Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Felvi.hu-n ha a jelentkezéseim...

Felvi.hu-n ha a jelentkezéseim menüpontot megnyitom, mind 3 szaknál 282 pontot ír pontszámra. ( kevesebbre emlékeztem hiszen foszra is alacsonyabbal kerültem be) Ha megnézem ponsztámító kalkulátorban akkor kevesebbet mutat ?

Figyelt kérdés

Nagyon szeretnék egy alapszakra váltani, és mivel eltörlik a jogszabályi minimumot (280, pont ennyi volt a ponthatára) szeretnék belevágni.


Viszont a kalkulátor pl egy fosz képzésre azt írja 254 pontom van (mint anno) nem fogjak 282-t mint a jelentkezések menüpontban :D nem értem :D


Az alapszakra pedig a kalkulator azt írja hogy nem érem el a jogszabályi minimumot (pedig el lett törölve )


Tudja valaki miért mutat több pontot a jelentkezéseim menüpont?



2023. jún. 3. 12:45
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
A jelentkezésed a hivatalos. A kalkulátor egy sz.r
2023. jún. 3. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
67%

Az egyetem se írt elő minimumot?

Nézd meg a meghirdetett képzeseknél, nincs-e minimumpont az adott szakra.

Mert az egyetem maguk dönthetnek, lehet hogy van.

2023. jún. 3. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Megnéztem, felvi szerint a szak (DE- Néprajz) érettséginél kéri az emelt magyar, vagy töri érettségit. (Nekem sajnos nincs egyik sem )


Jelenleg ez a szak 3.helyen van beírva, 280 a ponthatarja.


Felvi jelentkezesem szerint 282 pontom van.

Az emelt érettségik hiányában, szerintetek merjek sorrendet változtatni? Vagy engedjem el :D Nemtudom hogy így van e ott esélyem

2023. jún. 3. 15:48
 4/8 A kérdező kommentje:
Amugy nagyon koszonom mindkettotoknek a segito valaszokat!
2023. jún. 3. 15:50
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Megnéztem a felviben DE néprajzra nem kell emelt érettségi a közép is elég a megjelölt érettségi tárgyakból. Tavaly 280 pont volt a ponthatár,de akkor az volt a jogszabályi minimum.
2023. jún. 3. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
A minimum ponthatár a DE néprajzra 200 pont.
2023. jún. 3. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nem tudom hol láttad, hogy kell emelt, de én is megnéztem, nem kell!!

Es 200 a minimumponthatár.

A 2023 szeptemberben induló képzéseket nézted?

2023. jún. 3. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Hű ha :D valamit nagyon beneztem akkor.


De hihetetlen orulok most,modositom is a sorrendet :)))

2023. jún. 3. 19:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!