Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Az egyetemről szerintem...

Az egyetemről szerintem jogtalanul elbocsátottak. Mit lehet tenni?

Figyelt kérdés
Az egyetemre sokáig nem tudtam ismét beiratkozni munka és egyebek miatt. Időközben átírtak költségtérítésesre. Most jött nemrég egy levél amiben az állt, hogy mivel nem fizettem be a költségtérítést, illetve nem iratkoztam be, ezért töröltek a hallgatók sorából. Azt is írták, hogy igazolják azt, hogy államilag finnszírozott képzésben nulla félévet teljesítettem. No ez sem igaz, mert négy évet letudtam. És az indexemet is kérték hogy adjam le nekik. Pedig én úgy emlékszem hogy náluk maradt. Mit lehet tenni?Mit lehet tenni?Ez Miskolcon van a Bölcsészettudományi karon.
2010. okt. 11. 17:57
 1/9 anonim ***** válasza:
Újrafelvételizel, mást nem tudsz tenni.
2010. okt. 11. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
aza sokáig hány félév volt konkrétan? iskolától függően bizonyos számú félév után úgy veszik hogy nem veszed igénybe az oktatást, ha viszont be sem iratkoztál akkor semmiképp nem tettél semmit annak érdekében hogy hallgatói jogviszonyod legyen és ilyenkor nem várják hogy egyszer majdcsak megjelensz
2010. okt. 11. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Teljesen jogosan bocsátottak el. Halasztanod kellett volna, de ha jól tudom, annak is van egy felső limitje, hogy mennyit lehet.

Újra kell felvételizned, ahogy az első is írta.


Az indexedet azonban ne add le (nem is értem, miért kérik), az elvileg nálad marad, hiszen ha ugyanarra a szakra jelentkezel akár Miskolcra, akár máshova, ott kérheted a már elvégzett tárgyaid beszámítását (amit nem kötelességük beszámítani máshol, de általában megteszik).

Azt a négy évet ne hagyd veszni, igaz, hogy most már úgyis csak költségtérítésesen tudod befejezni.

2010. okt. 12. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm válaszotokat.Rendesek vagytok hogy napi gondjaitok mellett válaszoltok egy idegennek.Rám is jött a meghatódottságtól a sírógörcs.Köszönöm.Nem mindenki közömbös mások iránt az országban.Például ti sem.
2010. okt. 13. 15:35
 5/9 A kérdező kommentje:
De án valószíanűleg kinyírom magam mert ez a döntés igazságtalan.
2010. okt. 14. 16:23
 6/9 anonim ***** válasza:

Ne tedd, helyette tanulj meg inkább két nyelvet otthon autodidakta módon és menj el újra érettségizni emelt szinten a nyelvekből és akkor lesz elég pontod felvételinél és addig amíg nincs meg a rá való, eltudsz helyezkedni akár Manchesterben vagy Ausztriában jól fizető állásokon és megtudod szedni magad, mert nagyon bőségesen fizetnek külföldön, ha beszéled a nyelvet.

Engem is kidobtak, de nem hagyom annyiban engem jogtalanul zártak ki, úgy hogy megy az Oktatási Minisztériumba a levél.

Remélem majd akkor is ennyire repdesnek az örömtől a rektorhelyettesek, ha OM-ből kapnak levelet hogy kivizsgálás folyik az egyetem belső működéséről... :)


Ha valakit érdekel leírom.

2013. okt. 21. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

6 senkit nem érdekel!


Kérdező! Mit gondoltál? Majd várja az egyetem, hogy betold a fejecskéd? Ha nem mész akkor kiraknak. Ha el akarod végezni akkor járj be. Ha nem akkor ne sajnáltasd itt magad

2021. jan. 12. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Kedves #7!

Mint ahogy a kérdező is írta, munka és egyebek miatt nem tudott bemenni. Igen, halasztania kellett volna, ez tény, de vannak olyan helyzetek, ahol egy normális értékrendű embernél nem az oktatás a legelső. (Igen, például a családra gondolok most.) Nem tudod megmondani, hogy két-hérom év múlva mi fog történni, ezáltal azt sem, hogy egyhuzamban el tudod-e az egyetemet végezni.

2021. jan. 13. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

8

Mindegy mi az indok. Ha nem jár be akkor kirakják. Nem az a dolguk hogy azt mérlegeljék hogy miért nem jár be

2021. jan. 13. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!