Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A Szegedi Tudományegyetemre...

A Szegedi Tudományegyetemre milyen gyakran kell bejárni, nappali tagozaton?

Figyelt kérdés
Teljesen ismeretlen nekem a téma. Ott is Hétfőtől Péntekig van tanítás, vagy hogy van ez?
2023. jún. 6. 14:39
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Eléggé kar- és szakfüggő. Van, ahol pénteken már nincsenek is órák, sőt, nekem GTK-n volt olyan évfolyamtársam, aki úgy szervezte minden félévét, hogy szerdáig letudott szinte mindent. Orvosin viszont általában a hét minden napján van tanítás.
2023. jún. 6. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, hogy sikerül összerakni az órarendet.

Gyakorlatokon és szemináriumokon kötelező a részvétel, előadásokon általában nem (de van olyan szak, ahol azokon is részt kell venni). Ha te össze tudod úgy zsúfolni az órarendet, hogy az összes gyakorlatot és szemináriumot letudod 2 nap alatt és úgy döntesz, hogy az előadásokra nem mész be, akkor 5 napod "szabad".

De én erősen ajánlom a részvételt előadáson is, mert önállóan (főleg az elején) nehéz feldolgozni az anyagot ha egy nehezebb szakra jársz.

2023. jún. 6. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Tehát nem törvényszerű, hogy Hétfőtől Péntekig tanítás van.
2023. jún. 6. 15:20
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Én SZTE-s voltam, de ez igazából ez egyetemen belül is változik. Jól írták előttem, megtörténhet, de nem garantált. Az előadásokra nem kötelező bejárni, (bár azt is tehetik kötelezővé), gyakorlatoknál viszont az, de néha hirdetnek meg több időpontot, szóval nem feltétlen lesz órád pénteken. Nekem nagyon változó volt, az első félévemben kedd-szerda egész nap voltak óráim, pénteken meg csak előadás, de arra nem jártam, szóval gyakorlatilag csak két nap voltak óráim. A legjellemzőbb viszont az volt, hogy hétfő-csütörtök voltak órák, pénteken meg nem vagy csak nem kötelezők.
2023. jún. 7. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!