Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hol tanuljak, ha belsőépítész...

Hol tanuljak, ha belsőépítész (lakberendező) szeretnék lenni?

Figyelt kérdés
Leginkább a budapesti egyetemek/főiskolák érdekelnek.
2010. nov. 14. 15:21
 1/8 anonim válasza:
0%
2010. nov. 14. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
93%
A lakberendezés úgy tudom csak egy középfokú okj-s képzés. Én a helyedben építész vagy építészmérnöki szakra mennék, valamelyik egyetemre/főiskolára. Ha ezzel párhuzamosan megy, elvégezheted a lakberendezőit is, ha nem, akkor majd utána! :)
2010. nov. 14. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
igen, én is ezt találtam csak róla, hogy okj-s képzés. Csak tanfolyamra nem szeretnék menni, azt hittem, hogy rossz helyen keresgélek, ezért nem találtam egyetemet vagy főiskolát. Előszőr az építészmérnökire gondoltam, de nem az erősségem se a matek se a fizika, ami nem egy hátrány ennél a szakmánál :/
2010. nov. 14. 17:07
 4/8 A kérdező kommentje:
Elsőnek a válasza, gondolom ezzel azt akartad éreztetni, hogy csak be kell írni egy keresőbe. Igen, megtettem, mielőtt ide beírtam a kérdést, nem egyből másoktól várom a segítséget. Nem vagyok előrébb ezzel sem, mert ahogy látom, nem dobott ki egy egyetemet se főiskolát. Köszi
2010. nov. 14. 17:09
 5/8 anonim ***** válasza:
Moholy-Nagy Művészeti egyetem
2010. nov. 16. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
0%
Kérdező: bocs, de ez nem volt kritérium.
2011. jan. 14. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Egy belsőépítésznek igen is kell az hogy tudjon számolni... Egyáltalán nem mindegy hogy melyik falat ütheted ki egy házban, és mennyire marad stabil ha az nem lesz ott! Az ilyen dolgok is a te feladatkörödbe tartoznak, ilyen munkát viszont nem bíznak akárkire. Lakberendezés az csak okj-s szakma van, ehhez nem kell túl sokat tudni, csak megtanulni mi mihez illik, milyen árkategória stb... onnantól kezdve hogy ezek az alapok megvannak csak el kell eresztened a fantáziádat, ami lényegében mindenkinek menne! Egy építészmérnökit sokkal nehezebb elvégezni ez tény, viszont belsőépítésznek ez kell!
2011. jan. 14. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
92%

Talán elkéstem a válaszommal, de azért jó tudni, hogy a lakberendező, és a belsőépítész két különböző munkakörben mozgó személy.

A belsőépítész alakítja a belső tereket. Falakat mozgathat, tereket helyez át, funkciókat cserél fel, majd megtölt tartalommal, színnel, anyagokkal, dekorációval, fénnyel. Egyszerüsítve minden olyan elemmel, amitől egy ház otthonná válik. Nem csak otthont teremt, ugyanezt teszi egy kávézó, múzeum, üzlet vagy szálloda esetében is, a különbség a megrendelői igény, funkció, célcsoport, lépték, és természetesen a felhasznált anyagok között van.

Ez a munka szerteágazó ismeretet követel, hisz szükséges építészeti alapismeret, bútor tervezéshez némi faipari ismeret, naprakész rálátás a hazai is nemzetközi design terndekre, termékekre. Azt is kell tudni,hogy ezeket a termékeket, honnan és mennyiért lehet beszerezni, a szaniterektől a lámpákon,tapétákon át a kanapékig. Tudni kell alkalmazni a szakági tervezők tudását, hisz adott esetben a belsőépítész fogja össze az ő munkájukat is, hasonlóan az építészhez. (gépész, statikus, elektromos tervező, grafikus, webszerkesztő…stb)

Ezen felül már csak biztos stílusérzék, különböző stílusirányokban való jártasság, csipetnyi pszihológia és remek kommunikációs készség kell,ahhoz hogy valaki jó belsőépítész legyen.


Ennek ellenére sokan még ma is azt gondolják,hogy a belsőépítész „csak” berendezi a lakást, ezért gyakran összekeverik a lakberendezővel.

2017. aug. 29. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!