Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Milyen ez a fél kész beszéd,...

Milyen ez a fél kész beszéd, amit írtam? Kell valamit rajta változtatni? [Válasz: 2010.11.21 - este 6. ]

Figyelt kérdés

Mélyen tisztelt igazgatónő, kedves tantestület, és az összegyűlt diáksereg: Isten hozott benneteket!


A mai napon GÁ-ra(tanintézmény neve), iskolánk névadójára emlékezvén tartom beszédemet, s kitörő lelkesedéssel tölt el, hogy e jeles alkalmon osztályomat is képviselhetem diákigazgató-választásunkon.


Sok-sok év telt el azóta, hogy beléptünk a GÁSZ kapuján és elkezdtük megírni saját magunk történetét – végül is eddig édesanyánktól kaptunk kiindulópontot. Be kell vallanom, ha ő nem lett volna, akkor ma én se állnék itt. Hiszen az anya az, aki megszüli gyermekét, szoptatja, felneveli, és segíti őt – megvédi minden baj forrásától. Mellette áll akkor is, mikor mindenki más elhagyja. Felkészíti a Nagy Betűs életre, ereje minden teljével védelmezi az utolsó másodpercig.


A szülő mellett természetesen ott áll egy őrangyal, a tanár. Második családunk. Általános iskolában még tanító, a felső intézményekben professzor.


A szabályok oktatója.


Bölcsességet ad, s tiszteletet kap.


Azt pedig mindenki megérdemli, mert szabad országban élünk, ahol egyenlőség van, szabadság, és testvériség. Én pedig hozzátok szólok, testvéreim.


2010. nov. 21. 12:15
 1/6 anonim ***** válasza:

nos, őszintén? a 3. bekezdéstől kezdve übergagyi...


"testvéreim" :D :D :D

2010. nov. 21. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ha az volt a célod, hogy az összes eszedbejutó közhelyet belefogalmazd, akkor teljesen jó. A másik pedig, hogy fogalmam sincs, hogy jönnek a névadóhoz ezek a dolgok...
2010. nov. 21. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Hááát én inkább kezdenék egy újat.

+ szerintem annyira nem kell részletezni az anya szerepét elég max egy mondatban.

Ha az iskola névadójáról akarsz beszélni, akkor köszöntöd az ott összegyűlteket majd mesélsz a névadóról,életéről stb. Ha ezzel kész vagy akkor pedig azt kezded el mondani hogy az iskola mikor vette fel a nevét és miért stb.

A magszólításnál nem kell ennyi féle, fajta. Elég max. 3!

2010. nov. 21. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nem akarok az iskola névadójáról beszélni, meg akarom győzni az embereket, hogy az osztályunkra szavazzanak a diákigazgató választáson. (Próbálom olyan szemszögből írni, mint ahogy a jelölt fogja elmondani.) Akkor a 3-tól töröljem ki?
2010. nov. 21. 14:50
 5/6 anonim ***** válasza:
Igen, töröld ki, mert nem azt a hatást fogod elérni, amit szeretnél. Azt taglald, miért fontos, hogy az osztályotokra szavazzanak!
2010. nov. 21. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Írtam egy másikat, remélem az jó lesz.
2010. nov. 21. 17:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!