Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Milyen az élet a PPKE-BTK-n?

Milyen az élet a PPKE-BTK-n?

Figyelt kérdés

Voltam nyílt napon, nagyon tetszik az egyetem, azt hiszem hogy ide fogok jelentkezni.


Oda járó hallgatókat kérdezem, hogy milyen az ottani közösség? Milyen szabadidős tevékenységeket folytattok? Azért kérdezem, mert ahogy láttam Piliscsabán nem nagyon lehet csinálni túl sok minendent:p Bp meg kb egy órányira van...

Ja és még egy fontos: Milyenek a kollégiumok? Szerzetesrendek működtetik, nem olyan mint egy zárdában??


2010. dec. 8. 10:19
 1/9 anonim ***** válasza:
32%
Én SZTE-re jártam BTK-ra. Ha elfogadsz egy jó tanácsot, ami abszolút nem gúnyos, akkor én azt mondom, hogy ne menj bölcsészkarra, csak ha rettenetesen elkötelezett vagy és mindenképpen tanár szeretnél lenni. Tapasztalatból tudom, hogy a BTK nem ér semmit.
2010. dec. 8. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
50%

Az előzőnek nagyon igaza van le a kalappal...ezt hangoztatom mindenkinek hogy ezekből csak akkor jönnek ki jól ha tanári pályára vágynak amúgy...sajnos sokan nem hallgatnak még erre pedig később a saját kárukon tanulnak.

Egyébként azért nem mindegy mit szeretnél azon belül tanulni?

2010. dec. 8. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
66%
Idegen nyelvekkel érdemes foglalkozni.
2010. dec. 8. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

A nemzetközi tanulmányok iránt érdeklődöm.


De azért a kérdésemre is válaszoljatok ;)

2010. dec. 8. 19:16
 5/9 anonim ***** válasza:
47%
Miért hiszi azt mindenki, hogy aki BTK-ra jár, az csak tanár lehet? PTE-BTK-ra járok, és közöm nincs a tanári pályához, szociális munkás leszek.
2010. dec. 10. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:

Én oda járok, ott is lakom tanítási időszakban. Mozi, és más hasonló szórakozóhelyek például nincsenek, kocsma viszont van. :D Nem azt mondom, hogy ebben ki is merül a szórakozási lehetőség, de nagyon más nincs. Persze ha jó a társaság, nem számít hol vagytok, Pest pedig nincs olyan messze: a Nyugati egy óra, ha Volánnal mész Árpád hídig, az nagyjából 40 perc, szóval nem olyan rettenet.

A kollégiumokról annyit, hogy vannak szakkollégiumok, amiknél kötelező különböző programokon részt venni, például van filmvetítés és előadások, szabadon lehet közülük választani. De vannak olyan kollégiumok is, ahol nincs ilyesmi. Hogy olyanok-e mint egy zárda? Az tény, hogy férfi nem mehet fel a szobádba (már ha lánykollégiumról van szó), még az apukád sem. Éjjelre bezárják a kaput, akkor nem tudsz bemenni, nem tudom ez kábé mikor van, talán olyan hajnali 1-2 körül.

Remélem tudtam valamennyit segíteni, én szeretek ott lakni (albérletben lakom, mert szerintem az szabadabb, és nem is olyan drága). Ne hallgass azokra, akik lenézik a bölcsészképzést, hogy milyen egy szak, azt csak azok tudják megítélni, akik oda járnak.

2010. dec. 10. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Utolsó köszönöm a választ!

Albérletben hol laksz? Ott Piliscsabán, vagy Pesten?

2010. dec. 10. 13:32
 8/9 anonim válasza:
100%

Én a Pázmány bölcsészkarán végeztem három éve. A Iosephinumban laktam végig. Mi voltunk az első lakói annak a kolinak, még félkész volt, amikor beköltöztünk, csak az egyik szárnya volt kész. Igaz, amit az előttem szóló pázmányos leírt. A koliba nem mehet fel pasi, de amúgy nem olyan, mint egy zárda, tök jó kis bulik is voltak. Ahhoz képest, hogy nem vagyok vallásos, én szerettem ott lakni. Kultúrált hely, nem koszos, saját fürdővel.

Pár dolog még, ami hirtelen eszembe jut a teljesség igénye nélkül:

Az egyetemen rengeteg buli van, vannak filmestek, színházi előadások, szakestek, egyetemi tv, egyetemi lap. A tanárok persze itt is szigorúak, de vannak nagyon jó fejek is. Volt olyan, hogy maga dékán köszönt nekünk a folyosón, ezt mások is mondták már. A büfében nincs tülekedés, aránylag elfogadható árakon dolgoznak, jó a választék. Tanulni itt is kell, mint mindenhol máshol. A könyvtár igazi nyugalom szigete. A fénymásolós nénik a szívem csücskei voltak, bármit kérhettem tőlük, mindig segítettek. Vannak vallásos programok is, de ezeken nem kötelező részt venni. Így visszagondolva életem egyik legjobb 5 éve volt.

A közlekedés volt kicsit gáz, mert elég sokáig tart, mire a vonat kiér, de ezt is megszereted hamar. "Egy diákot kérek a pázmányig..." :)))

2011. jan. 2. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
100%
Piliscsabán, egész sok ott az albérlet. meg persze olcsóbbak, mint Pesten.
2011. jan. 3. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!