Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi a különbség a gyógyszerész,...

Mi a különbség a gyógyszerész, a gyógyszervegyész-mérnök és a gyógyszertári asszisztens között? Melyiket éri meg legjobban tanulni?

Figyelt kérdés
2010. dec. 15. 19:59
 1/7 anonim ***** válasza:
84%

Nem nagyon tudok neked különbséget mondani, mert én csak az asszisztensi részét ismerem a dolgoknak. A gyógyszerészek nálunk a gyógyszertárban kiadnak, magisztrális készítmények komponenseit mérik ki (és elvileg nekik is kéne összeállítani). Meg mondjuk nekik is kéne az árut átvenni. Ennyit tudok a gyógyszerészekről. Az asszisztens árut átvesz, kiszerel, kúpot önt, szuszpenziókat, emulziókat készít, feltölt, stb.

Szerintem jobban megéri a gyógyszerészi ha a fizetést nézed.

2010. dec. 15. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
78%

gyógyszervegyész-mérnök - gyógyszerek nagyüzemi gyártása, (vegyész)mérnökit végez

gyógyszerész - gyógyszerek szakértője (kutathat, összeállítja az említett magisztrális készítményeket) - gyógyszerészeti karon végez

gyógyszertári asszisztens - ahogy a neve is mondja a gyógyszertárban segít a gyógyszerésznek, "OKJ-s tanfolyamot" végez


Attól függ mi érdekel jobban. Na meg mennyi elhivatottságot érzel magadban, a mérnökiről nem tudok nyilatkozni, de a gyógyszerészeti kar az első 2-3 évben nagyon nehéz.

2010. dec. 15. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Eleinte a gyógyszervegyész-mérnökre gondoltam, de azt hittem, ők is kutathatnak.. Így viszont a gyógyszerész szimpatikusabb:)
2010. dec. 15. 22:53
 4/7 anonim ***** válasza:
68%
biztos kutathatnak ők is, de elvileg a gyógyszerész diploma "készít fel" a kutatásra.
2010. dec. 15. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 balazsmost válasza:
41%

Persze h kutathatunk! A gyógyszervegyész-mérnökök elsősorban a szerves kémia területén kutatnak, ha kutatnak. Az h mérnök v "csak" egy lehetőség h mérnöki feladatokat láss el.

A gyógyszerészek ált kevesebbet értenek a kémiához mint a Gyógyszervegyész-mérnökök, viszont lövésük sincs a bioszról ált., legalábbis közel se olyan mélyen, mint a Gyógyszerészeknek. Ami fontos h a gyógyszerkutatáson belül vannak olyan pozíciók amit csak ez egyik diplomával tölthetsz be. A nagy kérdés az az h a kémia nagyon nagyon nagyon érdekel, vagy a biosz is eléggé ahhoz h kitarts a SOTE-n.


:)

Ne légy asszisztens az gagyi.

2011. dec. 10. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
0%
miért gagyi az asszisztens? én az szeretnék lenni,de nincs elég agyam ahhoz a sok kémiához, amit a gyógyszerészetin tanitanak. gondolom az asszisztensin sokkal kevesebb a kémia ,nem? és ha elvégzem a ráépülő kiadó szakasszisztensit is,az már jó fizu,nem?
2012. jan. 27. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
68%
A 2. válaszoló gyönyörűen leírta tömören, hogy melyik mit takar. Ismerek gyógyszerészt és vegyészmérnököt is. Gyógyszerészként több a lehetőséged valamint szarásig lehet üzletelni. A gyógyszerben rengeteg pénz van. Szerintem a legjobb választás, ha gyógyszerész szakma mellett szerzel egy gyógyszer ügynök képesítést is. Az tuti befutó lesz, hidd el nekem. Tanulni, baszni, tanulni...:)
2013. jún. 29. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!