Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ki kapja a legnagyobb összegű...

Ki kapja a legnagyobb összegű rendszeres szociális támogatást a felsőoktatási intézményekben?

Figyelt kérdés

Egyedül élek, nincsen semmilyen jövedelmem. Egészségi állapotúak, halmozottan hátrányos helyzetűek, önfenntartók, árvák közül ki kapja a legtöbbet? Illetve akkor az én helyzetem kb. hol helyezkedem el az utalt összegek skáláján?


Nincs semmilyen rendszeres összeg, amit kapok, a szüleimtől független vagyok. Így, hogy nappali tagozatos vagyok, az önkormányzat nem ad segélyt.

Ezért érdekel, hogy ha valakinek van/volt hasonló tapasztalata, akkor ossza meg velem.

A suliban azt mondták, hogy 3000 és 30.000 Ft között járnak a rendszeres szociális segélyek.


2011. jan. 3. 16:08
 1/2 Silber ***** válasza:
A szociális támogatások rendszerint sokdimenziós dolgok, tehát sok mindentől függenek. Nálunk (PE) a nagycsaládosok automatikusan a legnagyobb összegű támogatást kapják. A kiosztás függ attól is, hogy az adott félévben hányan, és milyen adatokkal jelezték igényüket rá. Sajnos nem tudom hol tanulsz, és hogy milyen helyzetű emberek járnak oda, így nem tudok másról nyilatkozni.
2011. jan. 3. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! A ZSKF-en tanulok, de nyilván azt én sem tudom, hogy milyen helyzetű emberek járnak ide. A suliban is csak azt az intervallumot tudták megmondani, de akkor gondolom az én helyzetem eléggé "alul" van sajnos. Mondjuk 5000-6000 Ft-nak is örülnék, bár az nem sok mindenre elég.
2011. jan. 3. 16:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!