Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Gépész- vagy villamosmérnök?...

Gépész- vagy villamosmérnök? A gépész szép szakma? És a vill. mérnök? És esetleg az építőmérnök? Megélhetés, elhelyezkedés? A 3 közül melyik?

Figyelt kérdés
És a BME-n kívül hová érdemes menni ezeket tanulni?
2011. jan. 8. 14:51
 1/3 anonim ***** válasza:
Én jelenleg építőmérnöknek tanulok területi vízgazdálkodás szakirányon, amit az országban két helyen oktatnak, Budapesten a BME-n, és Baján az EJF-en. Erről biztosan tudom, hogy a szakemberek kiöregedőben vannak, és iszonyatosan kell az utánpótlás, amiből viszont kevés van, így szinte kapkodnak az ember után... engem nem kifejezetten ez a szakiránya érdekel, viszont úgy gondolom szép szakma, és csak is előnyöm származhat abból ha elvégzem! Természetesen az alapozó tárgyaink ugyanúgy megvannak minden más szakirányhoz is, így még az is lehet belőlem ami szeretnék lenni! :) Én (nőként) nem bántam meg, hogy ide jelentkeztem és ide járok, nem könnyű, de nagyon nagyon szeretem! :)
2011. jan. 8. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Elhelyezkedés szempontjából a villamosmérnök jobb.
2011. jan. 9. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Kisherceg85 válasza:
Én Győrben a SZE-n végzek most januárban Építőmérnök - Közlekedésépítő szakirányon. Nehéz, de jó szak. Fizetést tekintve nagyon jó. Elhelyezkedés is megfelelő, bár ha ismeretség is van, akkor könnyebb (mint mindenben)
2011. jan. 10. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!