Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Fogtechnikus vagy mérnök...

Fogtechnikus vagy mérnök (gépész v. villamosmérnök)? A fogtechnikus szakma milyen? Nehéz? Egy kezdő fizetése mennyi? És pl.3-5 év tapasztalattal? Alkalmazottként

Figyelt kérdés
2011. jan. 8. 16:19
 1/10 anonim ***** válasza:
30%

Szerintem a fogtechnikus kihalásos alapon működik, vagy már az ősöknek is a fogorvosi szakmában kellene működni.

Egyébként nem tűnsz valami határozottnak, mert a két lehetőség nem nagyon hasonlít egymásra. Gondold át még egyszer, hogy mit szeretnél, mert ebből csak baj lehet. Hibásan fogsz dönteni és csinálhatsz majd még egy-(két-három) iskolát. A gépészmérnök nem rossz szakma, de kellenek mellé kiegészítések. Új divat számukra, hogy elvégeznek a mérnöki diplomájuk mellé egy közgazdaságit és állítják, hogy ez a tuti.

2011. jan. 8. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Ok, köszi! na de akkor melyik a jobb, keresettebb, gépész v . villamosmérnök? Melyik tud jobban, ha kell még a tanulmányai alatt is elhelyezkedni? Fizetések hogy alakulnak ezekben a szakmákban?
2011. jan. 8. 16:39
 3/10 anonim válasza:
100%

Azt hiszem, mint az ország valószínűleg egyetlen fogtechnikus-gépészmérnöke, valószínűleg az én válaszomra vagy a legjobban kíváncsi.

Fogtechnika: Én speciel kerámia leplezőként és modellkészítőként tevékenykedem. Ha ügyes vagy, kerámiásként mindig lesz állásod és jól is fizet. A fémes része a szakmának kiszorulóóban van, mert teret nyernek a CAD/CAM rendszerben készülő fogpótlások(cirkónium,aluoxid,stb) de kihalni sosem fog. A protetika(a műanyag fogsoros részleg) mindig kelleni fog, de kicsi a profit és nem is fizetik meg nagyon, pedig szerintem marha pepecs munka(utálom csinálni). Az utolsó része pedig a Fogszabályozás. Jól fizet, ha tehetséges vagy, gyerekjáték, de kihalásos alapon működik. Magyarországon is el lehet helyezkedni, max pár hónap alatt, de külföldön(Skandináv államok, Németország, Kanada, Karib térség(!), Japán) hólyagosra keresheted magad. Bár oda azért nem árt 3-5 év aranytechnikás rutin.

kb ennyi.

Gépészmérnök:

Fogászati gépek gyártásával, tervezésével, javításával is foglalkozom. Ha van piacod és szakmabeli(fogász) szemmel tervezel egy gépet, akkor nagy lóvékra is lehet számítani.

:)


Szóval szerintem a kettő együtt a legkirályabb:))

2011. jan. 11. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
75%

ja! a fizetések:

Labortulajdonos(átlagos):300.000-2.000.000

Fogtechnikus(beosztott kezdő):100.000-350.000

Fogtechnikus (beosztott rutinos): 200.000-450.000

Gépész kezdő: ~200-250.000

Magas beosztású: csillagos ég.

természetesen a kézhez kapott összegeket írtam le...


FONTOS: A fogtechnikában szinte sehol sincs fix fizetés! Teljesítmény alapú van... ez télen gürizést, nyáron hawaii-t jelent, mert évszakonként erősen változik a munka mennyisége...

2011. jan. 11. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

2.-nak: Úgy néz ki, hogy valamelyik mérnök lesz, mert már az ingyenes okj képzést nem tudnám megcsinálni, fizetősön meg 600 ezer Ft+gyakorlati hely is kéne hozzá.

Amúgy nagyon tetszik ez a szakma is, azért kérdeztem.

Gondolkoztam, h majd a mérnöki után csinálom meg így a fogtechnikát, de akkor már nem biztos h lenne értelme.

2011. jan. 11. 23:10
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Fogtechnikus tanuló vagyok, a második válaszoló nagyon jól leírja. A kerámiában van a legtöbb pénz, de sajnos utat törnek a CAd Cam gépek, a 3D-s nyomtatás. Ez a technikus szakmát nagy mértékben kiszorítja, mert csak egy program kell gép anyag és egy ember aki konyít a gépekhez és a fogászathoz, de nem kell hogy technikus legyen. Ennyi erővel a fogorvos is megcsinálhatja és nem lesz szüksége technikusra. Szóval ez a gép nagy ellensége a szakmának.

Egyáltalán nem hülyeség ha két szakmád is van, a gépészet különösen előnyös, ugyanis van egy kicsi köze a technikához is. A fogtechnika a különböző szakmák keverése, pl szobrászat, fémöntés, kerámiázás, műanyagkészítés, hegesztés, fúrás, marás. Sok technika egy helyen. A gépészet csak előnyt jelenthet.

Ami meg a gyakorlati helyet illeti, horribilis összeg a szakma és a helyszerzés is, Pesten sok a nevetséges hely és nem is olyan erősek mint ahogy állítják magukról. Vidéken jobban megtanítják.


Valószínű senki nem olvassa már el ezt a választ, de azért gondoltam leírom.:)

2014. jan. 10. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Én elolvastam, köszi:)
2014. jan. 12. 16:46
 8/10 ica0628 válasza:
Én is!Köszi!
2014. febr. 13. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
sziasztok. Végzős 3. éves fogtechnikusi tanuló vagyok. nem tudjátok esetleg mit érdemes még kitanulni a fogtechnika mellé?:pl. a fogszabályzás érdekelne de azt nem tudom h csak úgy lehet- e kitanulni h az orvosit csinálod meg..?? valaki tud esetleg erről vmit? Előre is köszi a választ.!
2015. jan. 18. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Szia!

Ha jól tudom csak ráépülő képzésként lehet tanuli.

2015. febr. 3. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!