Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Melyik gimnaziumot valasszam?...

Melyik gimnaziumot valasszam? Budai Nagy Antal, Arany Janos vagy Budai Kozepiskola?

Figyelt kérdés
11. Osztaly masodik felevet folytatnam.
2011. jan. 18. 12:42
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem olyat nem fogsz találni aki mindháromba járt, és össze tudná neked hasonlítani :) Én az Aranyba jártam általánosba, de már nem maradtam ott gimibe, mert inkább szakközépbe mentem, hogy könnyebb legyen utána az egyetem... Sok barátom ott maradt, szerintem semmi extra. Legalábbis nem látom, hogy bármi előnyük, vagy hátrányuk lett volna belőle.
2011. jan. 18. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
köszi, amúgy úgy gondoltam ahogy írtad, gondoltam hogy nem sokan jártak mind1ikbe, de aki járt akármelyikbe az arról már tud írni véleményt :) várom a többi véleményt is :)
2011. jan. 18. 15:25
 3/4 anonim ***** válasza:

Első vagyok megint. Lehet, hogy majd megcáfol valaki, de szerintem nincs nagy különbség ezek között.

Több ok miatt is így gondolom.


A környék jó, általában ezekben a sulikban balhék, nagy gondok (verekedések, tanárok rugdosása stb.) nem szoktak lenni. Az Aranyba pl. senkit nem engednek be, csak aki odajár... Akartam egy-két éve nosztalgiából benézni, és nem tudtam. Ki vagyok, mi vagyok, stb. Nem engedtek be.

Egy másik dolog, hogy ma, amikor már mindenki tovább tanul, az érettségi értéke nulla.

Más kérdés, hogy baromira nincs szükség ennyi diplomásra. Rengeteg köztük a munkanélküli, jó szakmunkásból meg hiány van.

Szóval mivel ma már az érettségi nem ér semmit, így szinte mindegy, hogy oktatási szempontból hova mész.

Mondjuk egy kétnyelvű, vagy sport gimi, vagy valami hasonlóan specifikus dolog, az oké... de az alap gimik szerintem egyformák.

Nyilván a környezet, a társaság sokat számít, ezért jobbak a budai sulik, mint pl. a VIII. kerületiek.

Illetve az Arany konkrétan saját sportcsarnokkal rendelkezik, folyamatosan karban tartják az épületeket, hatalmas gyümölcsöse van és udvara. A kaja sem volt rossz, az oktatógárda is rendben volt még az én időmben... konkrétan 1988-tól 96-ig :)


Én örülök, hogy odajártam.

2011. jan. 18. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszodat, megprobalok oda bejutni.
2011. jan. 19. 06:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!