Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mit kell végezni, hogy politik...

Mit kell végezni, hogy politikai szférában tudjak elhelyezkedni?

Figyelt kérdés
Most érettségizek, és arra gondoltam, hogy nemzetközi tanulmányokat végzek, majd a direkciónak megfelelően válaszok valamilyen master képzést. Vélemények? Javaslatok?
2011. jan. 25. 22:52
 1/6 anonim ***** válasza:

Ha politikusnak akarsz elmenni akkor semmit nem kell hogy elvégezz csak szavazzanak meg.

Ha meg valami érdemit akarsz csinálni, akkor meg befolyásod legyen, hogy minisztériumba bekerülj, de oda is max érettségi kell.

2011. jan. 25. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Sokan mondják, hogy a nemzetközi tanulmányok szak egy nagy 0, semmire se vagy vele az ember, ha elvégzi. Nem tudom, hogy mi igaz ebből, én is úgy hallottam. Szerintem jogász vagy politológia szak lenne a legmegfelelőbb!:)
2011. jan. 25. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

A politológus NEM politikus, ő csak elemzi a politikát.


Kérdező: ha megnézed, a politikusok, képviselők mind orvosok, közgazdászok, jogászok (főleg ez a 3), tanárok, mérnökök stb. - magyarul van egy tisztességes diplomájuk, értenek valamihez, ami kézzel fogható. Te a nemzetközi tanulmányok diplomáddal talán átlátnád a nemzetközi viszonyokat, de bármi máshoz önmagában édeskevés.


Olvasgasd olyan emberek önéletrajzát, akiknek a munkáját szívesen végeznéd. Abból le tudod szűrni, hogy ki hol végzett, mit tanult, hogy jutott el odáig, ahol most van.

2011. jan. 25. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Amúgy dolgozhat valaki a parlamentben, politológia diplomával is. Utánanéztem, és mondjuk Dóró Dórának is ilyen végzettsége van. :)
2011. jan. 25. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Persze, Dúró Dóra szóvívő, ezt a pozíciót pedig akár egy kommédia diplomával is be lehet tölteni, de én nem mondtam, hogy politológia diplomával nem juthat be a Parlamentbe valaki, csak azért nem szokványos (tegyük hozzá, hogy fent nevezett hölgynek erős hátszele volt, nem véletlenül lett belőle 23 évesen az, ami - hisz férje nem más, mint pártjának alelnöke...).
2011. jan. 25. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Mesterházy Attila nemzetközi kapcsolatokon(ma nemzetközi tanulmányok) végzett,és jelenleg pártelnök, szóval ezek szerint ez a diploma is megfelelő:P

Az viszont igaz,hogy a vezető politikusok többsége jogász,közgazdász,esetleg tanár és orvos.

2011. jan. 26. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!