Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egy jó nevű egyetemen az esti...

Egy jó nevű egyetemen az esti képzés ugyanolyan színvonalas (nehéz), mint a nappali?

Figyelt kérdés
Úgy értem,a nappalit nehéznek tartom,ha átmegyek estire,akkor könnyebben elvégzem?
2009. febr. 7. 10:11
 1/9 anonim ***** válasza:
62%

Ez attól függ, mégis hol. Én elte esti proginf-re járok. A tanárok azt mondják, hogy totál ugyanazt adják le, mint nappalin, csak kevesebb óraszámban. Nem tudom, ez mennyire igaz, de időnként szívok a tananyaggal rendesen :)

Egyébként régen jártam gdf-re 2 évet nappalin, annál sokkal többet kell tanulnom most.

Szóval nem biztos, hogy könnyebb.

2009. febr. 7. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
51%
A levelezős és esti képzések mindig kisebb presztízzsel bírnak ,mint a nappalis képzések. Akár mit mond a tanár , higgyétek el, amíg van nappalin végzett ember is ugyan olyan szakból , addig a munkáltató őt fogja választani. Ennek sok oka van ,de részben az ,hogy általában a levelezős és esti képzés részt vevőinél engedékenyebbek a tanárok, kevesebb anyagot kisebb óraszámban tanulnak, gyakorlatuk nincs vagy alig van.
2009. febr. 8. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
72%

A 2. válaszolónak üzenem, hogy pont az ilyen emberek hozzáállásával van baj, akik nem feltétlenül jártak főiskolára vagy egyetemre, és halvány lila gőzük sincs a képzések minőségéről különböző képzési rendszerek kapcsán.

Én az ELTE-re járok esti képzésre, és ugyanazok a vizsgatételeink, ugyanazok vizsgáztatnak, és kevésbé sem elnézőek a tanárok, mert azt mondják, hogy aki főiskolára jelentkezett az tanuljon, ne kifogást keressen!

Tehát a válasz az, hogy a nappalis, estis és levelős képzés egyenértékű (ha nem lenne, mindenki estire járna, meg levelezőire, hogy könnyebb legyen és nem járna érte diploma) csak kevesebb órád van estin, de ettől eltérően, előfordulhat, hogy közös óráid lesznek nappalisokkal, együtt is fogtok vizsgázni, ugyanazok lesznek a tételek (és a ZH-kérdések)... Hozzáteszem, hogy az estisek órái sem mindig este vannak, van olyan, hogy délelőtt is be kell járnod vagy mint nekünk, hétvégén.

Ha esetleg lenne kérdésed, küldj nyugodtan privát üzenetet és amennyiben tudok, válaszolok. :)

2009. febr. 9. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Előző válaszoló vagyok és hozzáteszem, ugyanúgy vannak gyakorlataink! :P
2009. febr. 9. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Utolsó válaszolónak. Épp a harmadik diplomám csinálom. Lehet ,hogy te olyan szakon vagy amin így van, és nem muszáj nekem hinned. Persze ,hogy nem hiszel, hiszen státusz szimbólum a felsőoktatás és annak minősége és én éppen most a tiedet csorbítom. De ha ez így van, miért értékeli máshogy a munkaadók nagy többsége a nem nappalis diplomát? Miért van az ,hogy ugyanolyan tananyaggal és minden egyéb jellemzővel míg nappalin hármasokat osztogatnak levelezőn mindenki 5-öst kap. Ja és ha annyira jó akkor visszafelé is nézd meg az indokodat, ha egyforma miért nem megy mindenki levelezőre? Anyagilag és idő szempontjából is sokkal kifizetődőbb? Meg van az oka te is tudod.

Ui.: Amennyiben kérdésed van , egészen nyugodtan küldj privát emailt.

2009. febr. 9. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Én is azon gondolkozom, szegedi biológiára nappalira menjek-e vagy levelezőre. Nekem annyi a véleményem erről, hogy az igazán keménynek tartott szakok nagyrészéből, nincs csak nappalis képzés. Pl. orvosi, de lehet a nagyszámú gyakorlat miatt, amiket kötelező teljesíteni és nagyrészt abból áll a tananyag.
2009. máj. 22. 03:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
68%

alapvetően a nappali képzés egy picit nehezebb a levelezősnél. a levelezősöknek kicsit könnyebb kérdések szoktak lenni.


a levelező szak nehézsége abban áll, hogy kevesebb óraszámban, és munka mellett tanuljátok ugyanazt, és így kevesebb időtök jut az anyagra, mint a nappalisok. a levelezős ezért nehezebb.


de ha mellette nem dolgozol, hanem otthon olvasgatsz, akkor könnyebb mint a nappali.


ja és ne feledd, a nappalisok sem mindig (nem nagyon) járnak be előadásra, csak gyakorlatra.


a könyv pedig ugyanaz

2009. jún. 1. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

12:46-os válaszával értek egyet! Végzős vagyok egy jobb nevű egyetem esti képzésén és bizton merem állítani, tanáraimra és csoporttársaimra hivatkozva, hogy ugyanazt tanuljuk és ugyanúgy folyik a számonkérés minden formája. Részmunkaidőben dolgozom, mert a tanulás elveszi minden maradék időmet és ugyanígy van vele minden csoporttársam. A jobb jegyeinket, véleményem szerint, ennek köszönhetjük. Az esti képzésben részesülő hallgatók jelentős része részmunkaidőben dolgozik vagy otthon van a gyermekével, ezáltal sokkal több ideje marad tanulni. Szeretném még hozzáfűzni, hogy a csoporttársaim 90%-a legalább a másoddiplomáját végzi és ők is megerősíthetnek abban, hogy ez a típusú képzés sem gyengébb a többinél, ők, tapasztalt rókák is megszenvednek a diplomáért.

Lehet vitázni, hogy nem egyenértékű a két képzés, de én inkább azt tanácsolnám a hitetlenkedőknek, hogyha könnyűnek tartják, próbálják ki és majd kiderül.

Én nem lobbizok az esti képzés mellett, de azt tanácsolnám a tisztelt kérdezőnek, hogy mindegy melyiket választja. Ha van lehetősége nappali képzésre, akkor már csak a társaság miatt próbálja ki, hiszen a főiskolás, egyetemi évek a legnagyobb barátságok időszaka. Ha messze laksz a választott iskolától, akkor jobb, ha az esti képzés mellett döntesz, mert a diplomád így sem lesz értéktelen. Ne feledd: a tudás számít! Lehetsz profi szakember egy levelezői képzésen szerzett tudással is, de lehetsz pocsék szakember, egy nappali diplomával is!

2009. jún. 2. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Placsa válasza:

Már nem aktuális a kérdés de azért írok hátha valakiben felmerül ugyanez a kérdés és rátekint.


Érettségimet OKJ-met és most úgy látszik hogy az fősulit is munka mellett töltöm. Mellesleg soha nem volt 4-es átlagnál rosszabb bizonyítványom a szakmámat is dicsérettel végeztem el. A barátaim közül többen is így jártak iskolába és jobb eredményeket értek el mint én. Meglepő módon nem tört le a körmünk a diákmunkától. Testvéreim példája és a munkatársaiké hogy le se szarják hogy mi van a bizonyítványodba külföldön és itthon is.


Szerintem kifogást mindig talál arra az ember hogy miért ne csináljon valamit mert megterhelő!


Mellesleg barátaid a munkatársaid is lehetnek és sokszor életrevalóbb tanácsokat adnak. ;)

A munkatapasztalatról nem is beszélve ez vonatkozik bármilyen térre nekem a gyorsétteremi munkám adott erőt arra hogy minden erőmmel egy olyan területen helyezkedjek el ahol túlképzés van.

2014. aug. 2. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!