Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Milyen a pszichológia szak?

Milyen a pszichológia szak?

Figyelt kérdés
Körülbelül hogy zajlik az egyetemen, és hogy mennyit kell tanulni? Milyen jegyekkel vesznek fel? Master szak mennyire nehéz?
2009. febr. 8. 22:48
 1/5 anonim ***** válasza:
92%

Nem könnyű a pszichológia, sokat kell tanulni, akár szó szerint is. Több pszichológia szakos egyetemista hallgató ismerősöm is van, akik rengeteget tanulnak, de ha szereted és tényleg ezt szeretnéd csinálni, akkor megéri és érdekes lesz. Tanultok majd biológiát is hozzá!

Én is tanulok pszichológiát, a szakomhoz tartozik és tapasztalatból mondom, nagyon érdekes, akkor is, ha nem pszichológusnak készül az ember, mert sok ember viselkedésére megtalálod a választ.

Kóstolónak ajánlanám, hogy pillants bele Atkinson Pszichológia c. könyvébe és akkor kb. látni fogod a pszichológia alapját.

A jegyek egyetemtől függően változnak, a mostani 450 pontos rendszerben kb. 370 ponttól vesznek fel, de bővebben a felvin a 2008 ponthatárok címszó alatt találsz pontos válaszokat.

A mester szakról nincs semmi információm.

2009. febr. 9. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
De mégis mennyire sokat kellene tanulnom? Mert eddig nem voltam jó tanuló de képes leszek felhozni magam, és nehéz lesz beálnom a sok tanulásra, de kellőképnek elszántnak érzem magam. Harmadikos vagyok, az évvégim valami ilyesmi lesz : 4 4 5 4 3 jövőre képes leszek egy 4 5 5 5 4-re felhozni magam, és egy jó éretségivel lesz még esélyem? két nyelvizsga, és talán egy emelt infó sikerülni fog.
2009. febr. 10. 20:25
 3/5 anonim ***** válasza:
96%

Egy főiskolai vagy egyetemi képzésben nagy szorgalom és kitartás kell!!! Félévente vizsgát kell tenned. Szakok válogatják a hol mennyi tantárgy és vizsga van. A tananyag mennyisége amit egy féléves vizsgán lekell tenned, az kb. az érettségi mennyiségével arányosan megegyező, mondjuk. De ez is szaktól függ.

Ha tényleg elszántad magad, érdemes ezt a kis időt megnyomni.

Én jelenleg dentálhygienikusként dolgozom, ez a fogorvos munkájának egy része. A mostani tudásommal (gyakorlati és elméleti) már biztosan fogorvosnak mennék.

Minden nap, mikor nekiülsz tanulni, legyen előtted a célod, mit szeretnél, miért tanulsz. A jövőd a tét és az sem mindegy, hogy majd mennyi pénzből fog megélni és elismert leszel, felnéznek majd rád az emberek.

Én jártam főiskolára, 8 félévig tanultam pszichológiát. Az alap (beveztés a pszich-be, általános pszich. elég száraz, vszínű magolni kell, de érdekes. A szakterületek érdekesebbek.

Szerintem keress rá valamelyik egyetem pszichológia szakára, letölthetőek a tematikák, nézz meg egy-két szakdolgozatot, vizsgakövetelményt, esetleg ülj be valahova egy előadásra - ez lehetséges.

Én biztosan mindennt megtennék, még elmennék egy egyetemre is, megkérdezném a már ott hallgatókat, hogy jutottak be, mire fektess hangsúlyt!

Sok szerencsét kínok hozzá!

2009. febr. 14. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
100%
Minden félévben kb 6 tantárgyból kell vizsgázni, vannak összesítő vizsgák, amiket szigorlatnak hívnak és több vizsga anyagából kell letenni Általános pszichológia szigorlat, Szociálpszichológia szigorlat, Személyiségpszichológia szigorlat, fejlődéslélektan szigorlat) Ezekből kell egy kisebb házi kutatást (műhelymunka) csinálni. Egy-egy vizsga anyaga változó, az a baj, hogy úgysem lehet megérteni gimnazista fejjel, mert egyetemen azon röhögtünk, hogy egy évig tanulunk olyan vékony kis füzetekből mint a biológia pl. Egyetemen jóval többet kell tanulni, de ehhez a legtöbben azért hozzászoknak. A pszichológia szakra bejutni is nehéz (régen az volt), szóval ott már sok dolog eldől. Harmadrészt pedig eléggé telített ez a szakma, nézz utána, mivel szeretnél foglalkozni, mert nem biztos, hogy azon a területen majd könnyű lesz elhelyezkedned a diplomáddal. A pszichológusok képzése ugyanis jóval túlnyúlik az egyetemen, van szakpszichológus képzés, az egyes módszerek iskoláinak képzése, stb.
2010. jún. 1. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

És ki az aki bejut? Mert aki nem nappalira jár, annak eleve nem lesz könnyű dolga két emelt szintű (de legalább egy) érettségit teljesíteni 80% felett...

Mondjuk külön órákkal, magántanárral.. de még akkor se egyszerű az..

2012. ápr. 18. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!