Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Van ehhez joga egy ált....

Van ehhez joga egy ált. Iskolai tanárnak?

Figyelt kérdés

Az történt,hogy álltunk a barátnőimmel a suli folyosóján és jött egy sms-em,én meg megnéztem,hogy ki írt.Az egyik bnőm volt,aki másik suliba jár,hogy nem akarok-e délután átmenni hozzájuk hülyülni,én meg válaszolni akartam,de odajött az oszfő és elkezdett velem veszekedni,hogyha még egyszer meglátja nálam a telefont,akkor minden reggel oda kell majd neki adjam és majd délután kapom vissza...


Van joga egy tanárnak ahhoz,hogy elvegye a telefont?


Egyébként mondta,hogy benne van a házirendben,hogy ki kell kapcsolni az iskolában,de ez nincs benne....

Az van benne,hogy a "tanítási órákon a telefont le halkítva/kikapcsolva a táskában kell tartani.Telefont tanítási órán használni tilos!"

Direkt megnéztem,arról szó sincs,hogy szünetekben nem lehet nálam...

Egyébként meg elég drága telefon és nem szívesen adnám oda egy tanárnak.


2011. febr. 21. 17:09
 1/9 anonim ***** válasza:
63%
Ne azon tökölődj, van-e joga hozzá, hanem szépen a pad alatt szünetben válaszolsz az smsre, ne legyél szem előtt, mert láthatóan egy kötekedős barom a tanárod és úgyis mindig azoknak van igaza, mert ő a tanár.... =/
2011. febr. 21. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
69%
Szünetben nyugodtan használhatod a telefont tudtommal ezt egy suliban sem tiltja a házirend. A tanárod meg egyszerüen csak kuka szóval ha többször kötekedik veled akkor beszélj szüleidel hogy mi a probléma, szerintem ők se örülnének ha minden nap a tanárodnál lenne a drága telefonod
2011. febr. 21. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
27%

Semmidet nincs joga elvenni, mert ennyi erővel a pénzedet is elvehetné!

Viszont joga van kiküldeni óráról.

2011. febr. 21. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
De nem órán szoktunk telefonozni,hanem szünetben,ahhoz pedig semmi köze nincs...
2011. febr. 21. 19:31
 5/9 anonim ***** válasza:
Ha szünetben csináljátok ahhoz valóban semmiköze
2011. febr. 21. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Max órán veheti el, ha zavarod vele az órát, és akkor is úgy, hogy amint vége van az órájának vissza kell adnia. Ha megint rosszalkodsz vele, az már a következő órát tartó baja lesz. Nem viheti el, meg teheti szekrénybe, csak anyádnak adom vissza felkiáltással.
2011. febr. 22. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nincs joga elvenni a telefonodat és semmit ami a TE tulajdonod. Szünetekben pedig igenis JOGOD van használni a telefonodat!

Ha az órán használnád az más lenne, de itt nem ez volt a kérdés....

2011. febr. 24. 04:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
az a baj hogy a tanárok (legalábbis az enyémek) nagy ívben le sz.rják a diákok jogait és a házirendet. nekik viszont joguk van szaktanárit, egyest adni, avagy megalázni az egész osztályod előtt.
2011. márc. 22. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

pereld be

millios kártéríités jár szerintem

2014. ápr. 5. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!